Кількість переглядів проросійських відео в мережі накручують шахрайськими програмами – експерти

gordistza.com.ua

Окрім шахрайських переглядів проросійських відео і реклами, зловмисні програми також заражують комп’ютери користувачів троянами і вірусами.

Про таке пише профільне видання Watcher з посиланням на дослідження компанії Trustwave.

Дослідники виявили, що група хакерів використовувала шахрайське ПЗ, обманом накручуючи перегляди проросійським пропагандистським роликам на Youtube та інших платформах.

Зокрема, в якості прикладу наводять відеоролик на сайті Dailymotion з коментарем депутата російського парламенту для іранського телебачення, де він розповідає власну точку зору анексії Криму. Відео було визнане проросійським, але при цьому зібрало чималу кількість переглядів.

Як виявилось, перегляди накручувались за допомогою malware – зловмисного програмного забезпечення, яке, потрапляючи на комп’ютери користувачів, без відома власників "переглядало" потрібні ролики. Окрім того, воно дозволяло встановлювати на комп’ютери жертв трояни та інші вірусні програми.

Крім російської пропаганди, вірус також на фоні "переглядав" сайти з рекламою – таким чином хакери ще й заробляли на цьому.

В дослідженні йдеться, що автори цих дій поки невідомі – скоріш за все, їх головною метою було саме заробляння грошей на рекламі, але третя сторона також платила їм за накручування переглядів для проросійських роликів.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ