Мешканку російського Єкатеринбурга звинуватили у співпраці з "Правим сектором"

фото Новый регион

Політичні репресії в Росії проти інакомислячих не йдуть на спад. Мешканці Єкатеринбурга Катерині Вологженіновій закидають членство у "Правому секторі" за читання українських сайтів.

Як повідомляє "Новий регіон", кримінальну справу проти неї за звинуваченням у перепості записів в Інтернеті було порушено ще в січні.

Нагадаємо: єдиною "провиною" Катерини був перепост в мережі "ВКонтакте" випусків популярної української передачі "Хоробрі серця" про бійців у зоні АТО, а також передплата на групи "УНСО" і "Правий сектор", що дозволяли жінці читати стрічку новин цих груп. Слідчі ж намагалися звинуватити її у членстві в "Правому секторі". Як пояснювала Катерина сайту "Новий регіон" ще в січні, обшук в її квартирі відбувався з порушеннями. Слідчі, які прийшли до жінки під виглядом представників інтернет-провайдера, привели з собою понятих, які замість того, щоб просто спостерігати за ходом обшуку, взялися активно ритись у речах Вологженінової. По завершенні обшуку Катерині не видали ніяких документів: ні опису вилучених речей, ні протоколу допиту, і не роз'яснили її прав, у тому числі права на адвоката. Наразі кримінальна справа стосовно Вологжанінової триває повним ходом. Матеріали, виявлені на її сторінці в соцмережі, правоохоронці передали на лінгвістичну експертизу.

Днями друзі Катерини виклали відео, на якому вона коментує, що відбувається. "Слідчий сказав моїй мамі: взагалі не треба було нічого писати і постити, всі розмови мають бути лише на кухні".

За словами жінки, їй стало нудно слухати "вакханалію ненависті" по російських телеканалах, і вона вирішила докопатися до правди про події в Україні та почитати альтернативну інформацію – за що, власне, і поплатилася. "Я сама сповна наслухалася образ від співробітників. Рівень ксенофобії та шовінізму просто зашкалює", – нарікає Катерина. "Росіянам вже вбили в голову, що український народ неповноцінний, що це якісь недолюди, які не можуть мати власної держави. Цей погляд може бути перенесений і на інші народи, і на весь світ. З тези про неповноцінність інших народів починав і Гітлер. Наша (російська – Ред.) ідеологія, виходить, теж фашистська, якщо ми вважаємо якийсь народ недолюдей", – робить висновок Вологженінова. При цьому сама вона впевнена – в кожному народі є щось унікальне і самобутнє, і неприпустимо, щоб одна нація височіла над іншою. Також її лякає реставрація сталінізму і імперських амбіцій, виправдання Великого терору та інші прояви нової російської ідеології.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ