Комета

Українці зможуть спостерігати "Різдвяну комету", яку раніше називали "Вифлеємською зіркою"

NASA

Небесне тіло пролітає раз на 50 років

Українці зможуть спостерігати "Різдвяну комету", що пролітає лише раз на 50 років. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Йдеться про космічний об'єкт під назвою C/2022 E3 (ZTF), який раніше вважали астероїдом. Його виявили лише цього року і встановили, що насправді це комета, яка пролітає раз на 50 років.

Наразі "різдвяне небесне тіло" рухається через Сонячну систему і знаходиться у серповидному сузір’ї Корони Бореаліс. Науковці проаналізували комету і висунули гіпотезу, що саме її раніше називали "Вифлеємською зіркою". Щоправда, жодних доказів цього немає.

"Різдвяну комету" можна буде побачити вже цього тижня за годину до світанку. Космічне тіло пролетить над північно-західною частиною горизонту. Розгледіти її можна буде за допомогою бінокля.

На початку 2023-го комета буде ще більш яскравою, тож побачити її можна буде впродовж дня зі сходу до заходу. Найкраще комета проявлятиметься при наближенні до свого перигелію – найближчої точки до Сонця. Це відбудеться 12 січня 2023 року. Найяскравішим тіло буде 1 лютого, коли вийде з Сонячної системи, обертаючись навколо Сонця.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що NASA просить SpaceX повернути з космосу астронавтів, які застрягли на російському кораблі "Союз".

Дивіться також відео 5 каналу: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ