Армійці ЗСУ

Психоемоційний стан на 225-й день війни: що ми відчуваємо і як давати цьому раду – відео

Facebook / Генштаб ЗСУ

У цивільних стан "гуміцидоманія"

Український захисник і народний психолог Тарас Білка оприлюднив черговий аналіз психоемоційних станів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на його YouTube-канал.

Військові: стан "ненависть", ненависть до ворога стала наразі однією з базових психічних потреб військових. Саме вона тримає наших військових на "плаву". Багато хто з військових зберігає в телефонах фото зруйнованих будинків, міст, щоб пам'ятати та не "притуплювати" в собі стан ненависті до окупантів.

Цивільні: стан "гуміцидоманія", це не в прямому сенсі, а більше в переносному та моральному. Він стосується готовності сприйняти та трансформувати внутрішнє Я. Якщо вірити психологам та дослідженням, то гуміцидоманія – це не вроджена якість, а риса характеру та риса особистості, особистісного Я.

Гуміцидоманія – відхилення, але в той самий час її вважають набутими рисами особистості, які можуть потім стиратися. Гуміцидоманія вважається патологічним бажанням вбивати. Цивільні це відчувають на моральному рівні, хочеться знищувати ворога.

Цьому стану сприяли дії терористів, зокрема те, що вони масово обстріляли Запоріжжя ракетами. Тут важливо цивільним з одного боку не піддаватися панічним настроям, а з іншого – дбати про свою безпеку. В той же час продовжуються обстріли Нікополя, Харківщини, Дніпропетровщини, Миколаївщини, Одещини.

Окупанти: ІПСО, покликано спричинити паніку та страх. Будуть розноситися в ІПСО проти українців панічні настрої, з високою точністю можна сказати, що посіяти паніку в фронтових областях для нашого ворога є дуже важливими, бо вони бояться контрнаступальних дій. Мета панічних настроїв – створити затори, хаос на дорогах, щоб уповільнити наступ українських військ.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, як впоратися зі стресом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ