Український військовий

Психо-емоційний стан на 220-й день війни: що ми відчуваємо і як давати цьому раду – відео

Shutterstock

У цивільних спостерігається "викривлена емпанія", у наших захисників – "персеверація", а ось у ворога вкотре провалилися ІПСО.

Український захисник, військовий збройних сил України і народний психолог Тарас Білка щодня оприлюднює на своєму YouTube-каналі аналізи психоемоційних станів. Триває 220-й день війни в Україні, повідомляє "Дивогляд". 

У зв'язку з трагічними подіями 30 вересня психоемоційний стан українців упав на три позначки, а 1 жовтня – піднявся на одну. Ймовірно, що цьому сприяло те, що Президент Володимир Зеленський офіційно оголосив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Це дуже підбадьорило населення.

Щодо станів, то у цивільних сьогодні його можна охарактеризувати, як "викривлена емпатія" – недостатній жаль і недостатнє співчуття. Народний психолог Білка відмітив, що сьогодні українці умовно розділилися на дві категорії: одні применшують своє горе і страждання, при цьому співчувають українцям, які втратили своїх родичів/друзів. Інші ж – міряються горем через брак уваги. 

Стан українських військових у суботу, 1 жовтня – "персеверація" – чітка механіка, загострена рутина дій. Наприклад, моторна персеверація проявляється у випадку, коли у в голові "заїдає" якась пісня, людина її постійно наспівує і не може забути. Варто сказати про системну персеверацію, яка більше впливає за рухи. Механічне повторення одних і тих самих дій (особливо, якщо вони успішні і приносять результат), які поступово перетворюються на загострену рутину і є персеверація. Інколи саме системна персеверація може бути однією з форм психологічного портрету людини. 

Стан бійців російської армії сьогодні – "ІПСО недовіра ЗСУ". Інформаційно-психологічні операції противників останнім часом проявляються через соцмережі, ботоферми і направлені на дискредитацію Збройних сил України. Щоправда, майже всі вони провалилися, оскільки суперечили самі собі і нічого спільного з правдою не мали.

Також "Дивогляд" радить переглянути розмову Тараса Білки з Марією Скібінською в ефірі "Час: Online" на "5 каналі".
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ