"Загублене місто"

"Загублене місто", що на 700-метровій глибині океану, перебуває на межі знищення – науковці

sciencealert.com

Експерти закликають зберегти диво природи

Науковці встановили, що гідротермальне поле "Загублене місто", яке виявили на глибині 700 м ще у 2000 році, може зникнути. Причину цього називає "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Зубчастий ландшафт веж розташований на дні Атлантичного океану неподалік підводної гори на заході від Серединно-Атлантичного хребта. "Загублене місто" вважається найбільш довго живучим вентиляційним середовищем в океані, але вже незабаром воно може зникнути через видобуток корисних копалин.

Попри екстремальні навколишні умови, у "Загубленому місті" кишить життя. Численна кількість равликів, крабів, креветок, морських їжаків і вугрів живуть у димарях, що викидають 40-градусні гази. А ось в тріщинах та ущелинах жерла, де відсутній кисень, помітили мікробні спільноти.

В морських глибинах, що біля "Загубленого міста", проходить видобуток корисних копалин, хоча у самому термальному полі цінних ресурсів, які можна видобувати, немає. У зв'язку з цим фахівці відмітили, що такі дії можуть мати непередбачувані наслідки – зміну умов у цьому середовищі проживання.

Щоб завадити цьому, експерти закликають внести "Загублене місто" до Списку Всесвітньої спадщини і зберегти диво природи.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, хто раніше за усіх відкрив Новий світ та досягнув карибських берегів.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ