Чумацький шлях

Учені знайшли біля центру Чумацького Шляху молекулу спирту

Shutterstock

Цікаве дослідження

Науковці виявили за межами нашої планети ізопропіловий спирт, також відомий як ізопропанол, що стало першим схожим випадком в історії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на News9live.

Учені провели нове дослідження, щоб встановити, як в областях зореутворення створюються органічні молекули та наскільки складними вони бувають. Це може допомогти краще дослідити склад об'єктів нашої Сонячної системи.

"Наша група почала досліджувати хімічний склад Стрільця B2 понад 15 років тому за допомогою 30-метрового телескопа IRAM. В результаті ці спостереження виявилися успішними й призвели до виявлення кількох органічних молекул", – поділився астрофізик з Інституту Макса Планка Арно Беллоша.

Їм вдалося у "пологовому залі" зірок, який є масивним зірковим розплідником або регіоном зореутворення під назвою Стрілець B2, виявити молекулу ізопранолу. Його часто використовують у виробництві антисептиків, дезінфікувальних та миючих засобів.

Зазначене місце знаходиться біля центру Чумацького Шляху, де також є чорна діра Стрілець A*. Окрім молекули спирту, там було знайдено ізомер – пропанол-1. Це стало першим випадком, коли його знайшли в області зореутворення, а ізопропанол – у міжзоряному середовищі.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що телескоп Hubble зафіксував галактичну "перлину".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ