Ембріон

Без яйцеклітин і сперматозоїдів: учені створили технологію зародження життя

Shutterstock

Відкриття може допомогти у прискоренні еволюції різних видів

Науковці створили технологію зародження життя без сперматозоїдів і яйцеклітин. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Учені з китайського Університету Ціньхуа представили технологію, за допомогою якої відбувається зародження життя зі зрілих клітин без участі сперматозоїдів та яйцеклітин.

Людство знає про процес зародження життя, коли сперматозоїд запліднює яйцеклітину, в результаті чого утворюється зигота. Згодом починається процес утворення спеціалізованих клітин.

Щойно одноклітинний ембріон перетвориться на двоклітинний, решта пізніших клітин диференціюються і не можуть створити позазародкові органи. Їх називають плюрипотентними. Саме з цих клітин ученим вдалося створити життя штучним шляхом.

Для цього експерименту науковці використали коктейль, формулу приготування якого шукали не менше 20 років. Спочатку експерти ввели плюрипотентні стовбурові клітини в тотипотентний стан. Згодом їх культивували у лабораторії.

Учені вважають, що результат цього експерименту допоможе їм у подальших дослідженнях зародження життя, а може навіть і у прискоренні еволюції різних видів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли на Землі з'явилося перше життя і як воно існувало.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ