Ногами у Франції, а головою – у Швейцарії: дивовижна історія готелю Арбез (фото)

А ви знали, що за часів Другої світової війни в одному готелі могли перебувати одночасно нацисти та учасники опору, але перші не могли потрапити до других на верхні поверхи, бо ті перебували на території іншої країни? Цього разу "Дивогляд" розповість вам історію та цікаві факти про будівлю, яка одночасно розташована у двох країнах.

Історія

Готель бере свій початок у XIX столітті, коли у 1862 році французький і швейцарський уряди провели демаркацію кордонів у долині Даппс. Угода передбачала, що жодна будівля не має торкатися нової модифікації кордону.

До набрання чинності цим скористався бізнесмен на прізвище Понтус – він побудував протягом рекордного терміну 3-поверховий будинок прямо на кордоні. У 1863 році укладена між країнами угода набула чинності, але до того моменту по обидва боки кордону вже була нову будівля.

Кордон проходить через кухню нинішнього готелю та ряд його приміщень. На стороні Франції Понтус відкрив бар, а на Швейцарії – звичайний магазин. Згодом цей будинок викупили та перетворили на готель.

Там є дві кімнати, де гість може спати головою у Швейцарії, а ногами – у Франції. Окрім цього, є приміщення, де ванна розташована зі швейцарського боку, а тому постояльцю доводиться перетинати міжнародний кордон, щоб просто помитися.

Цікаві факти, пов'язані з готелем

Відомо, що минуле століття ознаменувалося багатьма кровопролитними війнами, які також мали місце у долі Арбеза. Так, йшла Друга світова війна, під час якої Німеччина окупувала Францію, але Швейцарія у ті часи зберігала нейтралітет.

Нацисти могли спокійно скористатися готелем, але лише тією частиною, яка знаходилася з французького боку. Якщо вони хотіли опинитися на верхніх поверхах, то потрібно було використати сходи, які належали швейцарській території. Цим користалися учасники опору, які використовували верхні поверхи як притулок.

Окрім цього, Арбез використали як нейтральне місце у 1962 році, коли закінчилася війна за Алжир. Саме на цьому місці провели важливі для Європи переговори, а також підписали необхідні угоди.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що ентузіастка створила казковий будиночок Вінні-Пуха, де можна провести вихідні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше