28 вересня

28 вересня: яке в цей день свято і в кого день ангела

Shutterstock

Що святкують 28 вересня?

У цей день світова спільнота відзначає День свободи від голоду, Міжнародний день права знати, Всесвітній день боротьби проти сказу, День народження ломбарду, Міжнародний день загального доступу до інформації, Міжнародний день безпечних абортів.

28 вересня увійшло в історію завдяки наступним відомим подіям:

  • у 1618 році у Брюсселі відкрили перший у світі ломбард.
  • у 1793 році у Канаді оголосили, що кожна дитина рабів, що народилася після цього дня, стане вільною після досягнення 25-річного віку.
  • у 1958 році у Франції ухвалили Конституцію П'ятою Республіки.
  • у 1994 році затонув у Балтійському морі затонув вантажопасажирський пором "Естонія", внаслідок чого загинули 852 людини.
  • у 2003 році майже вся Італія занурилася на 12 годин у темінь внаслідок збою енергомережі. У той день серйозно постраждали мешканці Риму, де міська влада проводила так звану "білу ніч", коли працювали магазини, музеї, ресторани та театри до ранку. Зникнення електрики сталося тоді, коли тисячі римлян були поза будинками. Багато з них були заблокованими у метрополітені та ліфтах. Внаслідок цього інциденту загинуло четверо людей – чоловік був збитий автомобілем, одна з жінок померла внаслідок падіння свічника, який призвів до багатьох опіків, а інші дві жінки впали зі сходів.
  • у 2009 році індійський космічний апарат Chandrayaan-1 виявив воду на Місяці.

ЦЕРКОВНІ СВЯТА

Хрест
Хрест
Фото: Depositphotos

28 вересня віруючими людьми шанується святий великомученик Микита Готський.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ

  • дощ "говорить" про пізню та сиру весну.
  • велика кількість мурашників – про холодну зиму.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ У ЦЕЙ ДЕНЬ

Виносити з будинку цінності та наближатися до водойм.

У КОГО ДЕНЬ АНГЕЛА

У цей день іменини святкують Марія, Людмила, Семен, Микола, Дмитро, Микита, Федот, Степан, Йосип, Марк, Акакій, Андрій, Максим і Яков.

Читайте також: Збережіть у закладках: 100 знакових українських повістей і романів, які варто прочитати

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ