Графіка Марини Маслової

Мистецтво, яке можна зрозуміти: чому варто відвідати виставку графіки Маріанни Маслової

marianna-maslova.com

Часто вважають, що графіка подобається тільки інтелектуалам.

Але насправді це дуже демократичний вид мистецтва, і зрозуміти його можливо!

Місто і природа розвиваються за своїми законами, художниця Маріанна Маслова досліджує це. Саме тому майстриня проводить експозиції, на яких показує, наскільки графічні техніки виразні та багатогранні.

Графіка може бути рисованою та друкованою. З рисованою просто - художник на папері створює зображення за допомогою олівця та туші у єдиному екземплярі.

Друкована авторська техніка створюється на металевій основі, тобто художник прорізає гострою голкою рисунок на металі, потім вносить фарбу у прорізані лінії, прикладає зверху папір та друкує на офортному станку - так фарба переходить на папір. Таким чином з однієї металевої основи можна надрукувати багато відбитків. Саме тому друковані авторські техніки називають тиражними.

На виставці представлені роботи як рисованої, так і друкованої графіки - рисунки тушшю, офорт та суха голка.

Офорт (фр. eau-forte "міцна вода") — різновид гравюри на металі, який дозволяє отримувати відбитки з друкарських форм, які попередньо оброблені кислотами. Ця техніка бере свій початок у Німеччині у середині XVI сторіччя. Тоді ювеліри гравіювали рисунки на облаштунках воїнів. 

Одним з етапів була перевірка вигравіюваного на виробі малюнка за допомогою відбитку на папері. Ці відбитки привернули до себе увагу художників. Ботічеллі віддавав свої малюнки граверам, Палайло та Мантенья іноді гравіювали самі.

Особливе місце у розвитку гравюри належить Альбрехту Дюреру. Живописець і гравер, він відкрив нову сторінку в історії гравюри. Франсіско Гойя, Едвард Мане, Каміль Піссарро живописні завдання, крім олійних фарб, вирішували ще й за допомогою офорту.

Тарас Григорович Шевченко велику частину своєї творчості присвятив роботі в техніці офорту, створивши чудові серії українських пейзажів, жанрових сцен та портретів видатних діячів культури.

Наприкінці XIX початку XX ст. офорт був дуже поширеним в Україні. Зараз графіка набуває нових форм, художники експериментують з новими медіа на основі класичних друкованих технік.

З техніками друку можна ознайомитися на майстер-класах Маріанни Маслової. Наразі триває виставка графічних робіт художниці у арт-просторі "Дерево життя" (аутлет-містечко Мануфактура, Обухівське шосе 2, буд 2).

Експозиція відкрита щодня з 10:00 до 18:00 з 10 липня до 7 серпня 2021 року.

Біографія

Маріанна Маслова народилася в Казахстані, в невеликому місті Жайрем, що перекладається як літнє пасовисько у степу ("оаза").

Перші враження від казахського степу, самобутніх народних кольорів, візерунків згодом значно вплинули на її роботи.

В 1994 вперше потрапила в Україну. Якщо Казахстан сповнений контрастів і чітких контурів, то природа України зіткана з нюансів і мереживних ліній.

Навчалась у Видавничо-поліграфічному інституті, закінчила Київську державну академію декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, вчилась у майстернях О.Г. Тітова, О.Стратійчук.

Бере участь у графічних виставках та конкурсах в Україні та за кордоном.

Контакти

www.marianna-maslova.com/

www.facebook.com/mariangul/

www.facebook.com/maslovamarianna

www.instagram.com/maslova.marianna/

[email protected]

+380973905946

У тексті використано цитати з посібника "Техніки авторського друку", автор Владислав Христенко

Маріанна Маслова

marianna-maslova.com

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ