Робота з дерев'яною вагонкою

Екологічно та економно: 4 секрети роботи з дерев'яною вагонкою

ukrekoles.com.ua

Життя у місті наповнене рухом, звуком, шаленим темпом, архітектурою та машинами, але у цьому всьому людині часто не вистачає чогось дуже простого та приземленого.

Саме тому у своїх квартирах та будинках часто по максимуму використовують різноманітні природні елементи декору. І найбільш розповсюдженим природним матеріалом є, звичайно, дерево.

Дерев’яна вагонка є прекрасним рішенням у будь-якому інтер’єрі, адже є гіпоалергенним, екологічним та економним матеріалом. З величезним асортиментом якісної вагонки можна ознайомитися за посиланням https://ukrekoles.com.ua/production/vagonka-evrovagonka-vagonka-obmanka/.

Експерти компанії "УкрЕкоЛіс" підготували поради, як працювати з дерев'яною вагонкою, щоб матеріал довго служив та прекрасно зберігався:

Секрет 1. Збереження геометрії вагонки

Для того, щоб просто та легко закріпити вагону, потрібно, щоб вона було рівною, але часто можна придбати криву. З нею не так просто працювати, адже вона важко та з зусиллями входить у каркас. Її потрібно підбивати молотком, а це може пошкодити чи, навіть, поламати матеріал. Тому, якщо вам трапилася нерівна вагонка, використовуйте її на місцях, де потрібна не повноцінна дошка, а шматки.

Секрет 2. Кріплення вагонки

Поширеним варіантом кріплення є кріплення дерев’яної вагонки на цвяхи. Але на практиці це не найкращий варіант. В приміщеннях може часто змінюватися рівень вологості (кухня, ванна, баня), на вулиці матеріал може намокати під дощами чи снігами - це все може може в результаті пошкодити вагонку, вона починає здуватися. Саме тому експерти радять використовувати клямери, що дадуть вагонці дихати та ймовірність таких негативних наслідків суттєво зменшується.

Секрет 3. Маскування нерівностей

Під час процесу будівництва відбувається ціла купа різних ситуацій, де потрібно "вмикати голову" та думати нетипово. Буває, що при з’єднанні вагонки з каркасом незрозумілим чином з’являється тріщина. Щоб закрити дефект, можна спробувати вирізати потрібний шматок з вагонки, що ще не використана.

Секрет 4. Обробка вагонки

Кожен матеріал має потребу в догляді, і дерев'яна вагонка не виняток. Але за умови регулярного догляду з правильно підібраними засобами ви можете не робити косметичні або капітальні ремонти 10 або більше років, адже саме вони продовжують термін експлуатації виробів з дерева.

Для того, щоб уникнути появи грибка, комах або цвілі потрібно обробляти вагонку спеціальним антисептиком. Цей засіб повністю безпечний для людини і не токсичний. 

Також, щоб освіжити зовнішній вигляд вагонки раз на декілька років покривайте її лаками або фарбами.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ