Вивчення англійської мови

5 установок, які заважають розслабитися і вивчити іноземну мову

Shutterstock

Корисні поради, які допоможуть вам швидше заговорити англійською

Чому ви ніяк не можете вивчити іноземну мову? Онлайн-школа англійської мови JustSchool пропонує розібратися в найпопулярніших негативних установках і знайти рішення, як з ними боротися.

  • "У мене немає здібності до мов"

Навіть якщо ви вважаєте себе "технарем" і впевнені, що у вас абсолютно немає здібності до вивчення мов, експерти JustSchool сміливо стверджують, що це не так.

Будь-яку навичку можна розвинути, вивчення англійської - не виняток. Це те ж саме, як почати робити зарядку вранці. Важливо почати, робити це регулярно і ввести в звичку, а результат не змусить себе довго чекати.

  • "Вивчити мову можна, тільки якщо зануритися в мовне середовище"

Звичайно, це чудово, якщо у вас є можливість вчити мову і перебувати в мовному середовищі. Це безумовно допоможе прискорити процес навчання, однак якщо у вас немає такої можливості – це не привід відмовлятися від навчання. Коли мозок запам'ятовує слова, йому все одно, чи перебуваєте ви протягом трьох годин в Лондоні або три години дивитеся серіал англійською з субтитрами.

Дивіться тільки те, що подобається і приносить задоволення, і тільки в тому випадку, якщо дійсно хочеться це робити. Можна переглянути фільм або серіал, який вже бачили в українському дубляжі. Так буде зрозумілий контекст, більшість реплік героїв будуть знайомі, а те, як вони звучать англійською, може здивувати. А те, що дивує, легко запам'ятовується.

  • "Або ідеально, або ніяк"

Якщо ви не робите щось тільки тому, що вважаєте майбутні результати недостатньо ідеальними – це токсичний перфекціонізм, який заважає вам розвиватися. І замість того, щоб зробити просто добре, ви не робите нічого. Важливо пам'ятати, що помилятися це нормально, навіть носії мови не говорять завжди ідеально.

Відмовтеся від ідеї "все або нічого". Не ставтеся до вивчення мови, як до глобальної мети, а розбийте її на кілька цілей і радійте маленьким перемогам. Наприклад, поставити проміжну мету - зуміти замовити англійською вечерю в кафе або прочитати статтю в газеті і зрозуміти загальний зміст. Сприймайте вивчення англійської як квест, де треба пройти багато дрібних рівнів, а не як глобальну задачу, кінцева мета якої туманна і не вимірюється в якихось конкретних речах і навичках.

  • "Я занадто багато помиляюся"

У нашому суспільстві прийнято в основному фокусуватися не на своїх успіхах, а своїх помилках. За кожну помилку ми лаємо себе гірше, ніж найзліший критик. Звичайно, при такому підході простіше зовсім відмовитися від освоєння мови, ніж прирікати себе на постійне почуття сорому через неминучі помилки.

А помилки обов'язково будуть, тому що неможливо запам'ятати все з першого разу.

Єдиний вихід з цього замкнутого кола, як не парадоксально - це радіти помилкам. Адже завдяки ним ви виявляєте свої слабкі сторони, і у вас з'являється можливість працювати над ними. І рано чи пізно ви почнете спочатку помічати їх самі, навіть без допомоги викладача. А з часом правильний варіант закріпиться на підсвідомому рівні.

  • "Всі побігли, і я побіг"

Зараз англійською розмовляють всі, практично це як базова навичка. Тому навіть якщо у вас немає чіткої мети, навіщо ви вчите мову, на підсвідомості завжди є це "про всяк випадок", "в майбутньому стане в пригоді".

Однак мозок так не працює, ви не будете добре вчитися і схоплювати все на льоту, якщо у вас немає чіткої мети. Мозок сприймає тільки ту інформацію, в якій бачить практичну необхідність. Все інше він, в кращому випадку, запихає в пасивні розділи, доступ до яких не так вже й легко дістати.

Щоб вивчення мови було продуктивним, необхідно поставити собі осяжну мету, для чого ви вчите мову. Якщо ви дійсно хочете використовувати її на відпочинку, вчіть туристичну лексику. Якщо мова  потрібна вам для ділових переговорів, виберіть бізнес-англійську. Якщо хочете скласти іспит, тренуйтеся в тестах. І обов'язково поставте до відома про ваші плани викладача, з яким ви займаєтеся. Тоді він зможе підібрати методичні матеріали, які найбільш точно будуть відповідати поставленим завданням.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ