Висотний подарунок: Китайське село на 800-метровій скелі отримало від місцевої влади металеві сходи

У цьому селищі живуть представники народності "і"

Китайське село на скелі, заввишки 800 м (це приблизно висота 266-поверхового будинку – Ред.), отримало подарунок від влади своєї провінції вартістю мільйон юанів, це майже $150 тис. За ці гроші людям встановили металеву драбину для безпечнішого підйому на скелю. Тепер віддалене поселення з унікальним ландшафтом збирається розбагатіти на туристах. Як саме, дізнавалася Нонна Стефанова.

Саме так щодня йдуть з дому і повертаються мешканці невеликого поселення у Ляншань-Ійському автономному окрузі китайської провінції Сичуань. Їхнє село розташоване високо на скелі. Щоб піти в школу, чи на роботу, чи по справам у інший населений пункт, треба спуститися вниз крутим схилом. Дорога завдовжки майже кілометр. Ще донедавна цей шлях був украй небезпечним. Але у справу втрутилася місцева влада. Бамбукові драбини замінили металевими.

"Це найдовша частина залізної драбини. Тут 105 східців. Ми закріпили ці прути в камінні, щоб зробити їх безпечнішими", – каже один селянин.

"Раніше цей шлях був дуже небезпечним. Тепер тут є східці, і всім відлягло від серця – і дорослим і малим. Дорога до нашого поселення стала безпечнішою і ми більш впевнені в тому, що подолаємо бідність", – говорить інший селянин.

У цьому селищі живуть представники народності "і", поширеної у Китаї. Прибутки у селян невеликі. Ускладнює ситуацію і важка дорога, що веде до села. Тепер, коли шлях укріпили, люди сподіваються розбагатіти. Зокрема і привабити туристів, особливо екстремалів, які уже зацікавилися незвичною і красивою місцевістю для життя.

Один із селян розповідає: "Цього року я маю намір завести свиней, овець і курчат. А також посадити цитрусові – не менше сотні дерев. Тоді я зможу продавати фрукти туристам. Тоді я зможу заробляти 20 тисяч юанів на рік. Це близько $3 тис. І це моя мета".

Ширина східців достатня для того, щоб на них помістилося двоє людей, якщо одному потрібно піднятися, а іншому в той самий час спуститись.

Нонна Стефанова, "5 канал"

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ