У Болівії індіанці аймара збираються на човні з очерету підкорити Тихий океан і допливти до Австралії

5.ua

За мандрівкою стежитимуть учені з різних країн

Індіанці аймара, що переважно залишилися у Болівії, хочуть підкорити Тихий океан і допливти до берегів Австралії. Вони збудували велетенський човен з очерету. Індіанці використали таку ж технологію як сотні років тому.

Масштабне будівництво розгорнулося в Ла-Пасі. Тут з очерету зводять 18-метровий човен. Саме на таких, лише менших розмірів, пращури індіанців аймара плавали на озері Тітікака у XIV столітті, ще до виникнення імперії інків. Великим човном ентузіасти хочуть перетнути Тихий Океан, щоб довести: аналогічні мандрівки здійснювали ще до того, як нога європейців ступила у Південній Америці.

Філ Бак, капітан корабля "Віракоча ІІІ", каже: "Цілком імовірно, що індіанці могли допливати до тих місць. Існує легенда, що туди припливав володар імперії Інків, а за шість місяців він успішно повертався до берегів Південної Америки. Ми хочемо підтвердити цю теорію".

Команда відчайдухів вирушить у лютому від берегів Чилі і за шість місяців має здолати понад 12 тис. км до Австралії.

За мандрівкою стежитимуть учені з різних країн. На човні встановлять сучасну систему навігації. Сміливці щодня виходитимуть на зв'язок і звітуватимуть про успіхи та невдачі.

Михайло Прудник, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ