Прощальне інтерв'ю "руйнівників міфів": Відчайдухи розповіли, чого і досі бояться після 13 років екстремальних зйомок

meduza.io

5 березня 2016 року вийшла остання серія шоу "Руйнівники міфів". Ведучі програми Адам Севідж та Джеймі Хайнеман протягом 15 сезонів перевірили 1015 міфів

У невеликому прощальному інтерв'ю ведучі шоу розповіли про свої травми і про те, чого вони боялися під час зйомок. Інтерв'ю вийшло у березневому номері видання Popular Mechanics.

Шоу "Руйнівники легенд" йшло 13 років. За цей час було знято 282 серії, в ході яких ведучі перевірили 1015 міфів. 548 з них були спростовані, 251 підтверджений, а решта 216 віднесені до числа "правдоподібних".

Під час зйомок Севідж, Хайнеман та їхні помічники провели 2950 експериментів і 900 підривів. Вони зруйнували 295 транспортних засобів і витратили 133 км скотчу.

На тлі такого "довгого телевізійного життя" у героїв шоу виникло на диво мало позаштатних ситуацій - згадується лише випадок, коли гарматне ядро ​​влучило в житловий будинок.

Адам Севідж заявив, що їм ще пощастило, адже за словами Джеймі, вони займалися настільки небезпечною справою, що в певний момент точно мали б померти. Однак ведучі відбулися п'ятьма переламаними пальцями та 30-40 накладеними швами.

Севідж був упевнений, що рано чи пізно вони потраплять в аварію - так багато історій з автомобілями вони знімали. Севідж у ході інтерв'ю також розповів, що він, як і раніше, страшенно боїться включати циркулярну пилку, тому що вона "дуже швидко карає тебе за твої помилки".

Ведучі зізналися, що у них немає інженерної освіти. У Джеймі Хайнемана - диплом з російської мови та літератури, у Севіджа - атестат про закінчення школи. Тому вони набували необхідні навички під час роботи над шоу (вони жартома називають цей процес програмою "Вчися, поки заробляєш" - на противагу відомій примовці "заробляй, поки вчишся").

У фіналі інтерв'ю Джеймі Хайнеман зауважив їхній внесок у популяризацію науки. За його словами, йому та колегам вдалося показати, що вчені - це необов'язково люди в лабораторних халатах, а наука - не якась міфічна річ, з якою треба вчитися вправлятися. "Тепер всі говорять: "Хлопці, ви надихаєте людей на заняття наукою". Але я просто роблю те, що роблю", - підсумував Хайнеман.

Як повідомляв 5.ua, вчені спростували міф про те, що молоко зміцнює кістки.

Фото: popularmechanics.com

ПРОКОМЕНТУЙТЕ