Влада Петербурга вимагає від Товариства Данте Аліг’єрі згоди поета на використання його імені

kkos.ru

В Росії, щоб зареєструвати товариство любителів італійської культури, влада вимагає дозволу від поета, який помер майже сім століть тому.

Як пише місцеве видання "Фонтанка.ru", влада Санкт-Петербурга не прийняла документи на перереєстрацію у місцевого відділення Товариства Данте Аліг'єрі бо ті "не узгодили назву із самим Данте", який помер у 1321 році.

Чиновники розглядали документи на переатестацію ще від 2011 року і дали свою відповідь лише зараз. При цьому, як зазначають юристи, вимога влади цілком законна, адже для реєстрації некомерційних організацій у Росії потрібен документ, який підтверджує право на використання імені громадянина в назві організації. "Наприклад, ми кілька років тому реєстрували петербурзьке товариство імені Тараса Григоровича Шевченка. Для цього довелося їхати до Києва і розшукувати родичів поета, який жив 200 років тому", - розповів юрист Артем Швайка, що професійно займається реєстрацією НКО.

Товариство Данте Аліг'єрі було засновано в Римі в 1889 році, на сьогоднішній день воно має понад 500 відділень по всьому світу. Петербурзьке Товариство Данте Аліг'єрі було створено в 1992 році.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ