У Пакистані готують судовий позов до Британської королеви через діамант у її короні

vilingstore.net

Адвокат Джаваїд Ікбал Джафрі подав клопотання у Високий суд у Лахорі з вимогою повернути коштовність колишньої британської колонії, яка була відібрана "обманом і насильством".

Про це повідомляє видання ZN.UA.

Спір між Великою Британією і кількома країнами азіатського регіону з приводу повернення знаменитого діаманта "Кохінур" триває. На дивовижний камінь вагою 105 карат, історія якого простежується з XIV століття, а якщо вірити легендам, то й раніше, претендують Індія, Пакистан, Афганістан та Іран, проте Лондон відмовляє всім.

Зараз долю вирішив випробувати пакистанський адвокат: він має намір через суд домогтися повернення реліквії. За словами адвоката Джаваїда Ікбала Джафри, він подав клопотання у Високий суд у Лахорі. Відповідачем, на його думку, є королева Великої Британії Єлизавета II, у чиїй короні нині і знаходиться діамант "Кохінур".

Адвокат наголосив, що дорогоцінний камінь належав пакистанській провінції Пенджаб і був "насильно і під примусом" вилучений у середині XIX століття англійцями, які керували у той час цими територіями. "Тепер він маэ бути повернутий Пакистану", - впевнений адвокат. Варто додати, що адвокат дійсно вимагає повернути камінь у Пакистан, за останні півстоліття він написав понад 780 листів британській королеві і пакистанським чиновникам з приводу цього питання.

Проте дістати "Кохінур" буде не так просто - не тільки в Пакистані претендують на діамант. Активно домагаються повернення каменю в Індії, влада якої регулярно нагадує про це британським колегам. Вимагала у Великої Британії повернути до Індії знаменитий діамант "Кохінур" і група бізнесменів та акторів Боллівуду.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ