Циркуляційний насос

Як вибрати циркуляційний насос

відкриті джерела

Основна функція циркуляційних насосів полягає у транспортуванні теплоносія, найчастіше нагрітої води, в опалювальних системах. Це може бути як приватне опалення, так і підлоговий підігрів. Крім того, в деяких випадках ці агрегати встановлюються на контурах водопостачання, якщо існуючого показника тиску недостатньо.

При неправильному виборі насоса для циркуляції можливі негативні наслідки для користувача, у тому числі підвищене споживання електричної енергії та нерівномірний теплообмін, що є основною причиною теплового дискомфорту в приміщенні. Для організації екологічного, економічного та загалом ефективного обігріву необхідно правильно підійти до вибору такого агрегата.

Критерії вибору циркуляційного насоса

Правильний вибір передбачає врахування параметрів будівництва, в якому планується організація опалювальної системи. Як правило, знайти необхідну інформацію можна у будівельній документації. Якщо документація недоступна, визначити необхідні характеристики необхідно самостійно або з допомогою фахівців. Насос циркуляційний для опалення необхідно вибирати, ґрунтуючись на наступних умовах:

  • кількість та тип радіаторів;

  • об'єм теплоносія у контурі;

  • площа підлоги (якщо насос необхідний для організації його підігріву).

Виходячи з цих параметрів, необхідно підібрати потрібний показник потужності насоса. У деяких випадках, для великих площ може знадобитися встановлення кількох таких пристроїв. Крім того, різні моделі відрізняються різьбою у місцях кріплення із трубами. Тому необхідно визначити показник діаметра у встановлених трубах та крок різьби.

Характеристики конкретних моделей насосів зазвичай виробник вказує у відповідній документації. При придбанні пристрою онлайн параметри найчастіше вказуються в товарній позиції. А якщо ні, то необхідно проконсультуватися у продавця.

Принцип роботи циркуляційних насосів

Розглянемо короткий алгоритм роботи пристроїв прокачування води:

  1. Надходження води. На вхідний клапан пристрою подається теплоносій, після чого він потрапляє в обертову за рахунок двигуна, створюваного магнітного поля, крильчатку.

  2. Таким чином, вода отримує додаткову кінетичну енергію, і по досягненню краю крильчатки показник її швидкості буде максимальним.

  3. Після крильчатки теплоносій потрапляє в равлик, де через удари об стінки корпусу виникає надлишковий тиск.

  4. Кінцева швидкість циркуляції залежить від показника тиску. Вона є обернено пропорційною ширині равлика. Чим ширший равлик — тим менша швидкість потоку.

Таким чином забезпечується транспортування теплоагента замкнутим водним контуром системи.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ