Кіт

Монтаж водопроводу: нюанси вибору труб та вимоги до встановлення системи

Shutterstock

Як зробити монтаж водопроводу: підбір обладнання та організація системи

Кожна людина потребує десятки літрів чистої води на день – це не лише їжа і пиття, а й різноманітні господарські потреби. А якщо це ціла сім'я, то навантаження на водопостачання можуть бути справді значними. Саме тому проектування та монтаж водопроводу має проводитись професіоналами, а також відповідати ряду санітарно-гігієнічних та технічних норм. Докладніше про ці нюанси нижче.

Із чого складається система водопостачання будинку?

Водопостачання – це складна схема каналів, що складається з водозабору, насосних станцій, очисних приладів, резервуарів, а також мережа водопроводу, яка може бути зовнішньою та внутрішньою.

 • Зовнішній водопровід – це конструкції, що розміщуються поза будинком.
 • Внутрішня система включає підведення води до будівлі, магістралі, стояки; водорозбірну, запірну та регулюючу арматуру; лічильники та насоси, якщо це необхідно.

Всередині деяких будівель проектуються дві системи: холодного та гарячого водопостачання. Норми якості води можна знайти в СаНПіН 2.1.4.2496.

Етапи встановлення водопроводу

Якщо монтаж водопроводу замовлений у професійній компанії, роботи будуть проводитись поетапно, згідно з призначеним планом. Зазвичай процес проводиться у такому порядку:

 1. Складання та затвердження проектних документів, у т.ч. підбір техніки, матеріалів та інструментів, які будуть необхідні у роботі;
 2. Демонтаж застарілих пристроїв;
 3. Проведення земляних робіт та встановлення зовнішніх мереж;
 4. Монтаж внутрішніх мереж та їх підключення до введення;
 5. Перевірка системи на герметичність;
 6. Встановлення сантехнічного обладнання;
 7. Пусконалагоджувальні роботи та введення системи в експлуатацію.

Як підбираються діаметр труб для монтажу водопроводу у квартирі?

Вибір характеристик труб безпосередньо залежить від навантаження на систему: що вище цей показник, то товщі канали необхідні.

 • Зазвичай, при підключенні до міського водопостачання труби не повинні перевищувати 32мм.
 • Якщо власник качає воду зі свердловини, характеристики вибирають, виходячи з індивідуальних особливостей системи. Враховується натиск, довжина трубопроводу, кількість згинів труб, а також технічні параметри техніки.

Що буде, якщо неправильно підібрати переріз труб?

Якщо діаметр буде ширшим, ніж необхідно, то натиск буде слабким і, як результат, ви отримаєте тоненький струмок з крана. Якщо вибрати занадто тонкі труби, результатом стануть прориви, протікання та подібні аварії.

Вода
Вода
Фото: Shutterstock

Вибір схеми монтажу водопроводу у приватному будинку

Підбір найоптимальнішої системи проводиться на етапі проектування. У більшості випадків вибирається трійникове або колекторне розведення.

Трійниковий спосіб

Тут вся сантехніка підключається до водозабірних вузлів послідовно. Цей варіант відрізняється низькою вартістю монтажу, так як суттєво економиться кількість труб та інших матеріалів. Крім цього, така схема займає мало місця та легко маскується в інтер'єрі.

Як недоліки, можна відзначити: падіння тиску при одночасному включенні кількох кранів та повне відключення водопостачання для усунення протікання.

Колекторне розведення

У цьому випадку монтаж пластикових труб водопроводу має на увазі автономне підключення кожного з приладів до загального стояка. Тому тиск у системі зберігається незалежно від кількості увімкнених приладів. Це зручно для габаритних будівель із великою кількістю сантехніки. Для усунення протікання вимикається лише пошкоджена гілка.

Як недолік можна назвати лише вищу вартість реалізації проекту.

Як відрізнити якісний монтаж водопроводу від "халтури"?

 • Система водопостачання у приватному будинку має бути функціональною та зручною, з можливістю подальшого розвитку, наприклад, підключення нових приладів та гілок;
 • Водопровід виконаний з урахуванням усіх норм та правил, з гарантією тривалої експлуатації;
 • Схема повинна легко обслуговуватись  передбачені способи аварійного перекриття водопостачання в декількох точках; простий доступ до вузлів, які потребують регулярного обслуговування;
 • Хороший водопровід ідеально прихований в інтер'єрі – непомітний і безшумний.

Чому монтаж водопроводу стільки коштує?

Загальна вартість робіт з реалізації водопроводу в будинку чи квартирі складається із ряду факторів. Ось деякі з них:

 1. Складність схеми у проекті;
 2. Розмір, тип та призначення будівлі;
 3. Кількість та розташування сантехнічних приладів;
 4. Стан поточних систем водопостачання та каналізації;
 5. Вартість та якість матеріалів;
 6. Застосовувані технології;
 7. Вартість послуг у вибраній компанії;
 8. Терміни робіт та багато іншого.
Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ