Вимоги до ігрових телевізорів

Як обрати найкращий телевізор для ігор

Компанія Sharp представила телевізор AQUOS V Series, позиціонуючи його як ігровий. Пристрій отримав 86-дюймовий дисплей, роздільну здатність Ultra HD і частоту оновлення 120 Гц. Це актуальні параметри для просунутого ігрового телевізора. До геймерських модифікацій особливі вимоги. Не кожен телевізор підійде для цієї ролі. Розглянемо параметри, які слід врахувати під час купівлі панелі.

Важливі моменти

Стандартні екрани не в змозі відобразити всі переваги сучасних ігрових процесів. Консолі нового покоління функціонують у роздільній здатності UHD і HDR. Це важливий критерій, що дозволяє грати в мережі. Користувач може вести стрімінг з іншими геймерам. Купівля телевізора без таких характеристик не виправдає очікувань і обмежить можливості ігрового процесу.

Якщо забезпечити стандартні пристрої необхідним функціоналом, собівартість стане високою. Звичайним користувачам у більшості випадків не потрібно багато опцій. Тому виробники включають їх лише в геймерські телевізори.

Sharp AQUOS V Series
Sharp AQUOS V Series
Фото: Sharp

Технічні характеристики

Поки що не існує окремої категорії TV-панелей для гравців, тому доводиться орієнтуватися на параметри. Показник Input lag визначає затримку виведення зображення з геймерської консолі на екран і розраховується в мілісекундах. Це важливо в динамічних іграх. Від того, наскільки швидко телевізор генерує зображення, залежить успіх. Показник Input lag має бути мінімальним. Прийнятний варіант – 20 мс. Це авангард серед девайсів для ігор. Моделі із затримкою від 21 до 40 мс підійдуть для менш динамічних процесів на екрані. Також прийнятні пристрої з показником від 42 до 62 мс для спокійних і розмірених ігор.

Режим HDR вказує на використання в телевізорі широкого динамічного діапазону. Завдяки цій функції відображається весь спектр кольорів і висока контрастність, що збагачує зображення. Режим HDR необхідний, щоб користувач побачив реалістичну, насичену деталями картинку. Зображення виходить яскравим і барвистим. Останні консолі від Sony і Microsoft підтримують цей режим. Вартість таких пристроїв вища, ніж у стандартних аналогів, але вкладення коштів виправдовує себе.

Ігровий телевізор
Ігровий телевізор
Фото: LG

Критерії вибору

Під час купівлі необхідно враховувати:

  •   Роздільну здатність екрана. Визначає рівень деталізації картинки, а текстура стає більш гладкою. Що вища роздільна здатність, то більше деталей побачить гравець на екрані. Мінімальна умова – Full HD. Підійде для дисплеїв із діагоналлю не більше 40 дюймів. З огляду на мінливі тенденції, надавайте перевагу телевізорам з матрицею 4K UHD. Саме на цей рівень орієнтуються виробники ігрового контенту.
  •   Діагональ дисплея. Вибір залежить від розміру приміщення, де буде розташований телевізор. Йдеться не лише про комфорт, а й про зір. Великий екран - для просторої кімнати, і навпаки.
  •   Частота оновлення. Ігровий процес у більшості додатків динамічний. Відсутність швидкої зміни кадрів може призвести до змазування картинки і розмитості. Мінімальне значення – 100 Гц.
  •   Звук. Ще один не менш важливий параметр, про який нерідко забувають. Геймер орієнтується не тільки на зображення, а й на впізнаване звучання персонажів. Від цього може залежати успіх місії.

Це ключові характеристики, без них складно уявити сучасний геймерський телевізор. Знайти пристрій, що відповідає параметрам гри, можна на Comfy.ua, використовуючи пошукові фільтри для вибору відповідного варіанту.

 

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше