iPhone 14

Новий iPhone 14 став найзахищенішим смартфоном у світі

Фото Weibo

Як працює режим блокування в нових iPhone

На презентації нового iPhone 14 7 вересня 2022 року, яка стала однією з найочікуваніших подій осені, з'явилося офіційне підтвердження того, про що говорили задовго до цього дня. Нові продукти компанії Apple отримали не тільки новий дизайн, оригінальні кольори корпусу, оновлену фронтальну камеру, а й найсучасніший захист від шпигунського ПЗ. Як працюватиме новий функціонал і на що можуть розраховувати власники таких гаджетів, розберемося далі.

Lockdown Mode для захисту iPhone: особливості інструмента

Компанія Apple завжди приділяла значну увагу безпеці своїх пристроїв. Але після скандалу, пов'язаного з розробкою шкідливого ПЗ Pegasus наприкінці минулого року, на цій темі було зроблено один із головних акцентів. Це наочно демонструє нова лінійка преміальних смартфонів iPhone 14.

Для запобігання реальній загрозі інформаційній безпеці створено нову функцію Lockdown Mode, що в перекладі з англійської означає "Режим блокування". Це логічна відповідь всесвітньо відомого розробника на появу нових загроз у сфері кібербезпеки.

Принцип роботи Lockdown Mode заснований на тому, що після активації цього інструмента, він блокуватиме деякі функції смартфона з метою забезпечення максимальної інформаційної безпеки.

iPhone 14
iPhone 14
Фото: Apple

Режим блокування забезпечить:

  • У повідомленнях – вимкнення попереднього перегляду посилань і більшості додатків. Винятком стануть зображення.
  • У веб-браузерах – недоступною буде JIT-компіляція JavaScript. Не торкнеться блокування тільки сайтів, які власник смартфона внесе до білого списку.
  • У FaceTime та інших запитах на зв'язок – відмова в доступі для викликів із невідомих номерів. Якщо з конкретного iPhone 14 не здійснювався раніше набір абонента, за активованої програми Lockdown Mode в "аноніма" немає шансів додзвонитися власнику захищеного гаджета.

При активованому блокуванні також не працюють дротові підключення, відсутня можливість встановити профілі конфігурації.

Компанія Apple не планує обмежуватися впровадженими можливостями. Додавання нових функцій у режим блокування – актуальне завдання для розробників, уже визначене на майбутнє.

iPhone 14
iPhone 14
Фото: Apple

Кому потрібен смартфон зі спеціальним "Режимом блокування"

Представники Apple зазначають, що новий інструмент для екстремального захисту пристроїв орієнтований на тих користувачів, які за родом своєї діяльності та становищем стикаються з хакерськими атаками. До таких належать журналісти, політики, перші особи держав. Більшість же користувачів, найімовірніше, не буде активувати цей інструмент. Однак на практиці надійного захисту особистої інформації потребує більша кількість власників iPhone – додаткові можливості можуть виявитися дуже затребуваними.

Новий гаджет отримав приріст у продуктивності, поліпшену камеру та оновлений дизайн. Зміни торкнулися й операційної системи, але питання безпеки, яке в останній рік стало особливо актуальним для пристроїв Apple, заслуговує на підвищену увагу. Настільки, що компанія виплатить винагороду за виявлення експлойтів у режимі блокування. Так планується стимулювати найактивніших користувачів до всебічного дослідження новинки і якнайшвидшого виявлення можливих недоліків системи. Якщо ви особливо зацікавлені в поліпшеній безпеці для свого смартфона, отримайте новий iPhone 14 за допомогою сайту Comfy.ua.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ