Пральна машина

Обирай розумно: 5 помилок у купівлі пралки

Shutterstock

Прості поради для кращого вибору

Здається, що пралка вибирається легко. Подивилися на варіанти, які підходять за ціною, вибрали з тих, де опцій побільше і дизайн влаштовує. Купили і користуйтеся. Але такий підхід здатний звести на " ні " задоволення від експлуатації. У статті перераховані поширені помилки при покупці пральної машини, які краще не повторювати. 

 • Малий обсяг завантаження

Багато, особливо молоді сім'ї, вважають, що досить місткості 3,5 кг. Такі машинки компактні, добре стають в маленьких ванних. А що робити в майбутньому? У людей з'являються діти, сім'ї ростуть, житлоплоща розширюється. Прати доводиться все більше, іноді по кілька разів на день.

В результаті прагнення вмістити в барабан більше білизни, ніж належить, веде до поломок. Крім того, для дітей-алергіків маленька завантаження не підійде, так як доведеться часто прати постільну білизну, іграшки та подушки.

Оптимальне завантаження повинне бути не менше 5 кг.

 • Гонитва за функціями

Машинка з 20-30 функціями змушує очі загорятися. Ще б пак, стільки можна зробити і перепрати! На практиці необхідні тільки 4-5 з них, інші не більше, ніж маркетинговий хід. Наприклад, програма для темних речей - досить включити цикл на низьких температурах. Або опція "усунення алергенів" – можна використовувати дитячий порошок і додатково прополіскувати речі.

Найбільш затребуваними режимами, крім основних, є:

 • швидке прання,
 • парообробка,
 • програма для вовни і делікатних тканин,
 • розгладження.

Корисні функції - відкладений старт і нічний режим, коли машинка вночі пере, а віджимання можна включити після пробудження.

 • Економія на сушінні

Опція позбавляє від необхідності шукати місце для сушіння. З машинки речі дістаються сухими, залишається тільки пропрасувати і розкласти по місцях. Зручно для сімей з маленькими дітьми, мешканців квартир і людей, що працюють цілий тиждень і займаються пранням у вихідні.

Пралки з сушаркою дорожчі, але зараз у популярних виробників можна підібрати економічні варіанти.

 • Нехтування захистом

Не варто говорити, що від цього залежить безпека експлуатації машинки і членів сім'ї.

Захист включає:

 1. Запобігання протікань. Може бути повним, реалізованим в корпусі і шлангах, або частковим. Краще, звичайно, перший варіант.
 2. Відсікач напруги в разі різких перепадів. Особливо важлива функція при експлуатації пралки в приватному секторі, де напруга частенько скаче.
 3. Блокування від дітей - захистить здоров'я і в багатьох випадках життя дитини.
 • Ігнорування розумних технологій

Можуть сильно полегшити життя. Так, наявність інверторного мотора забезпечує мінімум шуму і довгий термін служби. Автоматична програма самостійно зважує речі і встановлює оптимальний режим. Балансування перерозподіляє білизну в барабані, якщо вона збивається в грудки.

Ціна і дизайн пралки грають роль, але є більш важливі показники. Враховуйте досвід, в тому числі негативний, інших покупців. Так більше шансів придбати надійного помічника на роки, який не буде "псувати нерви" частими поломками і низькою якістю прання.

 

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ