Дитина в машині

Найбезпечніші автівки для дітей: рейтинг експертів

Shutterstock

Розбираємо важливе питання

При виборі сімейного автомобіля дорослим доводиться враховувати і інтереси маленьких членів родини, в першу чергу — їхню безпеку. Самостійно оцінити такий специфічний параметр та порівняти машини нелегко: занадто багато факторів треба взяти до уваги. Допоможе нам у цьому Euro NCAP — Європейська програма оцінки нових транспортних засобів. Ця організація тестує і оцінює ТЗ по декількох категоріях, зокрема й по захищеності дітей різного віку.

Подивимося на десятку найбезпечніших для дитини авто 2020 року випуску в стандартній комплектації за версією Euro NCAP. Зауважимо, що для старих ТЗ рівень безпеки залежить також від історії експлуатації. Дізнатися її можна за VIN-кодом на carvetical.com/ua.

Дитина в авто
Дитина в авто
Фото: Shutterstock

Volkswagen ID.3

Компактний сімейний п'ятидверний п'ятимісний хетчбек, перший серійний електромобіль цього німецького бренду. Безпека дітей-пасажирів склала 89% — найвищий показник серед усіх моделей. Тестування на манекенах дітей 6 і 10 років показало максимально високий результат: всі важливі частини тіла надійно захищені при фронтальних і бічних ударах.

Модель оснащена системою Isofix, що робить установку дитячих крісел надійною, простою, швидкою.

SEAT Leon

Компакткар на платформі MQB від "Фольксваген", на який побудовані Golf 8, Skoda Octavia Mk4 і Audi A3 Mk4. Випускається в різних кузовах, в тестуванні брав участь хетчбек з п'ятьма дверима на п'ять місць.

Машина отримала найвищий бал за захист від бокового удару і хороші оцінки при фронтальному впливі. Порівняно слабке місце — шия десятирічної дитини, яка захищена "задовільно".

Mazda MX-30

П'ятидверний універсал, дебютний електрокар-серійник від "Мазди". У всіх типах перевірки він продемонстрував хороший або задовільний захист критично важливих частин тіла манекенів різного віку. Загальний результат — 87%.

Подушки захищають все, крім колін пасажира спереду. Системи ізофікс немає.

Land Rover Defender

Британський позашляховик, відомий просту і надійну конструкцію. Експерти програми оцінки перевіряли його в модифікації п'ятидверного SUV — і вона набрала 85% при максимально можливих балах за захищеність при передньому і бічному ударі.

Передній пасажир захищений фронтальною подушкою, а також з боків: на рівні грудей і голови. Є ізофікс-кріплення.

Kia Sorento

Середньорозмірний п'ятидверний кросовер набрав 22.9 бала з 24 можливих за результатами краш-тестів на манекенах, що імітують шести- та десятирічну дитину. Показник — 85%.

Людину на передньому пасажирському сидінні подушки захищають майже з усіх боків — крім колін. Проте модель не оснащена Isofix.

Ці п'ять автомобілів — найбезпечніші для дітей. У десятку також увійшли Honda e і Jazz, Toyota Yaris, Audi A3, Hyundai i10.

Купуючи машину з пробігом, упевніться, що попередній господар належним чином обслуговував її. Послугу перевірки за ВІН-номером пропонують багацько спеціалізованих сервісів.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ