Мультиварка

Буде смачно: як обрати мультиварку для щоденного використання

moyo.ua

Правильно дібрана мультиварка може стати вашим найкращим другом на кухні

Якщо приготування смачних і корисних страв з повсякденного раціону на плиті забирає багато часу та сил, на допомогу приходить мультиварка. Вона не потребує постійного контролю з боку користувача, оскільки їжа в ній не підгорає і не "збігає". До того ж увімкнути мультиварку, яка підтримує функцію таймера, можна в будь-який зручний час. Вона працює безшумно, тому може "куховарити" навіть вночі або рано вранці — доки всі сплять.

Рекомендації, які допоможуть знайти мультиварку з оптимальними експлуатаційними характеристиками, наведено нижче.

Виробник

Перший крок під час вибору будь-якої кухонної техніки — знайомство з виробниками. Добре, що знайти "біографії" популярних брендів дуже легко. Вони доступні на офіційних сайтах компаній, а також на інших тематичних ресурсах в інтернеті.

Надавати перевагу слід тим виробникам, які:

 • турбуються про якість своєї продукції,
 • встановлюють адекватні ціни на неї,
 • використовують безпечні сертифіковані матеріали,
 • не обходять стороною сучасні виробничі технології та крокують в ногу з часом.

Перерахованим вище критеріям відповідають відомі в Європі або у всьому світі бренди. Серед них: Tefal, Moulinex, Philips.

Кожна мультиварка Philips — це поєднання високих експлуатаційних характеристик, стильного дизайну та ергономічності.

Об’єм чаші

Керуватися принципом "краще — більше" під час вибору чаші мультиварки зовсім не обов’язково. Раціональніше обирати її розміри, враховуючи кількість користувачів, а також цілі та частоту використання.

Наприклад, для одного кулінара-любителя цілком достатньо компактної мультиварки з чашею до 3 літрів. Навіть такого невеликого об’єму вистачить, щоб приготувати борщ або бульйон на кілька днів.

Користувачам, які підшукують "родинний" варіант доцільно зупиняти увагу на моделях з найбільшими чашами — від 6 літрів.

"Золота середина", яка підходить для частої експлуатації, але при цьому займає небагато місця на кухні, — мультиварка місткістю 4-5 літрів.

Кількість програм

Не варто переплачувати за додаткові програми, якщо мультиварка потрібна виключно для приготування найпростіших страв зі щоденного меню. У такому випадку можна обмежитися режимами:

 • випічка,
 • смаження,
 • крупи,
 • супи.

А для сміливих кулінарних експериментів підійде модель з величезною кількістю додаткових можливостей, серед яких:

 • програма "Йогурт",
 • функція "Мультиповар",
 • режим "Піца",
 • підтримання температури,
 • програми для приготування птиці та риби.

Особливості керування

Найпростіше налаштовувати мультиварку з механічною системою керування. Але більш точні робочі параметри дозволяє задавати електронний механізм.

Найсучасніший варіант — моделі з сенсорними елементами керування. Вони підтримують найбільшу кількість налаштувань і найшвидше реагують на дії користувача. Втім, коштують такі мультиварки дещо дорожче, ніж механічні та електронні.

Потужність

Для швидкого приготування великих порцій ідеально підходять пристрої з найвищими показниками потужності. Мінімальний "поріг" — від 900 Вт. А з приготуванням невеликої кількості їжі здатні впоратися найменш потужні мультиварки (близько 500 Вт).

Також до важливих параметрів вибору належить матеріал виготовлення чаші. Він має бути екологічним, стійким до подряпин і антипригарним. Інакше під час готування можуть виникнути неприємності. 

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ