Фото прес-служби ДПСУ

В Україну після лікування повернувся прикордонник, який зазнав тяжких поранень у Луганську

  До України повернувся військовослужбовець Луганського прикордонного загону Юрій Гладченко. Він майже 2,5 місяці проходив лікування в одній із клінік Ізраїлю після важкого пораненя під час бою з російськими бойовиками.

  Про це повідомили у Держприкордонслужбі України (ДПСУ) 24 вересня.

  "На Батьківщині хлопця зустрічали не лише представники прикордонного відомства, а й громадських організацій та Народний депутат Марія Матіос. Окрім щирих та теплих вітань із успішним поверненням на рідну землю Юрій отримав й інші нагороди. Начальник управління забезпечення діяльності Голови Держприкордонслужби генерал-майор Анатолій Журавель вручив Юрію Гладченку відзнаку Голови Державної прикордонної служби та ключі від службової квартири у Києві". – зазначили у відомстві.  

  Як відомо, Юрій був тяжко поранений 2 червня під час оборони приміщень управління Луганського прикордонного загону. Тоді прикордонників атакували майже 500 бойовиків, які обстрілювали їх з мінометів, гранатометів та крупнокаліберних кулеметів.

  "Хоробрий прикордонник мужньо тримав оборону на визначеному секторі. Саме тому терористи і спрямували у його бік масований вогонь. Внаслідок мінометних вибухів Юрій отримав численні ушкодження, які за медичною класифікацією були не сумісні з життям. Проникаючі поранення черевної порожнини, внутрішніх органів,  множинні переломи кісток таза, хребців та ребер фактично не залишали юнаку шансів. У вкрай тяжкому стані його спочатку доправили до місцевої лікарні, а згодом у реанімаційне відділення Центрального клінічного госпіталю Держприкордонслужби. Аби дати Юрку шанс, лікарі-прикордонники робили усе можливе. Оперував його професор Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова Полінкевич Броніслав Станіславович – спеціаліст світового рівня, який береться за оперування надзвичайно складних випадків", - повідомили у ДПСУ про події початку літа.

  Коли вже першочергова загроза життю була усунута,  вдалось організувати подальше лікування Юрія Гладченка за кордоном. Туди його відправили 26 червня у супроводі матері. За цей час Юрій переніс кілька операцій, в тому числі з пересадки шкіри та пройшов часткову реабілітацію. Тепер на нього чекає тривале відновлення.

  Раніше повідомлялось, що  російські бойовики на Донбасі відбирають у українських полонених та у загиблих українських військових документи.

  Попередній матеріал
  Росія не може перемогти український народ - Яценюк
  Наступний матеріал
  Іран пропонує Європі свій газ замість російського
  Loading...