5 канал

Українці допомогли "кіборгам" зробити ще один крок до одужання

Вони разом боролися з ворогом - терористами на Сході України. Нині разом долають іншого ворога - інфекції.

Побратими Костянтин Клепач та Леонід Хмельков були тяжко поранені на Донбасі. "Кіборги" відстоювали Донецький аеропорт, а нині відстоюють своє життя і своє майбутнє.

Костянтин, військовослужбовець 95-ї бригади - напівсирота (не має батька), нині лікується в Києві: він майже не відчуває пальців на лівій руці. Лікарі сподіваються, що протез Костянтинові не знадобиться. Та, щоб уникнути інвалідності, потрібна інтенсивна терапія. Перебування у шпиталі, допомога лікарів – безкоштовні. Ліки купують волонтери. Вони не відмовляються від будь-якої допомоги.

Тим часом Леонід Хмельков демонструє прогрес у лікуванні. Він нині в німецькій клініці. Волонтерка Ольга Гайдайчук нещодавно дзвонила Леоніду – він поділився власними здобутками: стояв на ходунках цілих 12 хвилин. Це справжня перемога, адже він отримав тяжке осколкове поранення лівого тазостегнового суглоба.

Через запеклі бої в Донецькому аеропорту медичну допомогу надали не одразу. Спочатку Леонід намагався доповзти до побратимів, потім його перенесли до БТР, але вивезти не могли, бо тривав бій. Він утратив багато крові, почалося нагноєння, некроз. Лікарям довелося видалити 15 сантиметрів тазостегнового суглоба, 14 сантиметрів гомілкової кістки та сідницю. Та німецькі лікарі врятували кінцівку.

На лікування вже витратили близько 20 тисяч євро, зібрані українцями та співвітчизниками в німецькій діаспорі. Ще потрібно 30 тисяч, щоб поставити "кіборга" та ноги. Леонід та Костянтин часто телефонують один одному і мріють зустрітися якнайшвидше.

Допомога Костянтинові Клепачу:

Картка матері Костянтина: 5168 7572 2764 1752 - Должок Тетяна В'ячеславівна. Карта "Приватбанку" на ім'я самого Костянтина Клепача 4149 4978 0333 0069.

Допомога Леонідові Хмелькову:

Картка бабусі Леоніда: 5168 7420 1883 7355 - Кучеренко Галина.

А також: Correspondent Bank, COMMERZBANK AG, Frankfurt am Main SWIFT: COBADEFF Beneficiary's Bank UKRSOTSBANK, KIEV SWIFT: UKRSUAUX Beneficiary KHMELKOV LEONID Account №26208011562905.

Попередній матеріал
МОЗ оголосило конкурс на посаду голови Держлікслужби
Наступний матеріал
Московський суд відмовився визнати імунітет Савченко в ПАРЄ

Поранений 20-річний "кіборг" потребує допомоги: бійцеві необхідно врятувати руку

Боєць "Київської Русі" Микола Береза потребує допомоги після важких поранень в результаті обстрілу

Поранені бійці АТО потребують допомоги у лікуванні

Поранений під Дебальцевим боєць потребує допомоги