фото УП

Пораненим у боях воїнам потрібна допомога

  Гроші на протези та реабілітацію збирають волонтери для поранених в зоні АТО Андрія Козаченка та Олександра Федорченка. Кожному з бійців потрібно понад 200 тисяч гривень на протези ніг.

  В Андрія Козаченка ампутована права нога та стегно, в Олександра Федорченка - права нога вище коліна. Обидва чоловіки нині лікуються у Центральному військовому шпиталі. Спільна біда та сусідство по палаті зробило їх друзями.

  Мобілізований із Житомирщини Андрій та підполковник десанту з Дніпропетровщини Олександр – майже ровесники з різними долями, проте з однаковими проблемами. Познайомилися вони у столичному військовому шпиталі. Кожен із них втратив у боях праву ногу. Нещастя з Андрієм трапилося у день народження його доньки – 14 серпня – біля Амвросіївки. Там його артилерійський розрахунок потрапив під мінометний обстріл.

  Відтоді Андрій переніс низку операцій, скільки – не пам’ятає. Йому ампутували ногу, а згодом – відмовили нирки. Зо два тижні чоловік пролежав у реанімації у Дніпропетровську, потому доправили до Києва. Увесь цей час поруч – дружина Катерина.

  У палаті – чимало ікон. Вишиту Олександру подарували волонтери. Десантник ішов на фронт майором, а у шпиталі став підполковником. Ногу військовому відірвало поблизу Нижньої Кринки, коли його підрозділ потрапив під обстріл "Градами". Переконаний, позиції української армії ворогам здали місцеві.

  У шпиталі йому ампутували ногу вище коліна. Після лікування Олександрові знадобиться протез і реабілітація, а він прагне якомога швидше стати на ноги та повернутися на службу. Каже, його надихає єднання нації у важку хвилину.

  Турбуються і підіймають дух пораненим волонтери. Намагаються підтримувати як морально, так і фінансово.

  Волонтер Тетяна Ляховецька каже: "Їм би треба відправити їх на курорт, щоб путівки хтось купив, заплатив. У Андрія тисяч 300, у Олександра тисяч 200 – повірте, цих грошей немає. Якщо там є по 30-40 тисяч – це мінімум. Тому збираєм гроші, щоб допомогти хлопцям – вони гідні того, щоб мати хороші протези і повернутися до життя".

  Попередній матеріал
  Міноборони хоче об’єднати патріотичні організації у систему територіальної оборони
  Наступний матеріал
  Порошенко відвідав танковий завод і підтвердив намір зустрітись з Путіним
  Loading...