5.ua

Поранений боєць АТО потребує грошей на протез

  100 тисяч євро на лікування і протезування потрібно зібрати для Юрія Весельського. Хлопець, який воював у складі 95-ї окремої аеромобільної бригади, потрапив під обстріл з гранатомета. Під час нападу терористів Юрію відірвало праву ногу. Попри пережите, він намагається залишатися оптимістом і найбільше мріє знову ходити.

  Знову разом із друзями, які стали найближчими під час навчання в коледжі. Вони побачилися в київському госпіталі – вперше після того, як двадцятирічний Юрій повернувся з фронту. Друзі бійця зізнаються: перед зустріччю дуже хвилювалися. Намагались пригадувати приємні часи юності і навчання.

  А от про те, що сталося в один із днів перемир'я – 22 червня – друзі не говорять. Неохоче пригадує події того дня і сам Юрій. Він керував БТРом, який йшов у колоні військової техніки. Біля блокпосту під Слов'янськом потрапили в засідку. Героїчна поведінка Юрія Весельського врятувала тоді не одне життя.

  Мати Юрія Весельського каже: "Розповідали волонтери і хлопці з його бригади, з його роти, що якби він не зорієнтувався і не вивів БТР з лінії вогню, то могли б загинути всі, весь екіпаж. Я сама не уявляю, де в нього така сила волі і мужність у 20 років могла взятися, але, розповідали волонтери, що він не тільки собі перетискав ногу, він ще й свого командира відділення перев’язував".

  Оксану Косову вдома в Житомирі чекають двоє молодших дітей. А на Сході – у складі тієї ж 95-ї аеромобільної бригади – воює чоловік. Її чоловіки намагаються захистити Оксану від надмірних хвилювань. Коли мама вперше зустрілася з сином після поранення – важко було зрозуміти, хто кого підбадьорював.

  Утім, перший відчай минув. У головному військкому шпиталі Юрій отримує всю необхідну медичну допомогу. Відчутною є підтримка волонтерів. Сьогодні завдання номер один – відновити функції лівої ноги. А далі протезування, яке потрібно робити за кордоном.

  "Для того, щоб це протез був рухливим, щоб він максимально відчувати себе повноцінною людиною, потрібна сума в межах ста тисяч євро", – каже мама героя.

  І хоча зібрати таку суму непросто, Юрій Веселський залишається оптимістом. Каже – добре, що живий, і не приховує свою мрію – знову ходити: "Все таки знову ходить. Для початку - на одній, але вже якийсь рух. Потом, дасть Бог поможуть, будем на двох бігать".

  Охочі допомогти Юрію Весельському можуть звернутися до медичної диспетчерської служби у головному військовому госпіталі, до мами пораненого, яка наглядає за ним, або на сторінку "Волонтерської сотні" у мережі Facebook.

  Наталія Жижко, Юрій Усік, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Туреччина розпочала морські пасажирські перевезення до Криму попри заборони України
  Наступний матеріал
  СБУ затримала російського найманця "ДНР" при спробі втечі до РФ
  Loading...