лікарня
5.ua

Дід Мороз і Снігурка прийшли до лежачих поранених у київському шпиталі

  Київським шпиталем сьогодні бігали волонтерські Дід Мороз зі Снігуркою – розносили подарунки тим, кого війна прикувала на Новий рік до ліжка.

  Загалом у Центральному військовому госпіталі у Києві зустрічають 2015-й близько двох сотень бійців, ще сотню пацієнтів відпустили на свята додому.

  31-го грудня волонтери бігали палатами Центрального госпіталю – не минали жодну – і несли хоч трошки новорічного дива тим, для кого Новий рік перестав бути святом.

  Денис з Хмельниччини після боїв за Слов'янськ сьомий місяць лежить – але лежить, як принц. Ліжко, як ялинка – обвішане тризубами і пухнастим дощиком. Сніжинка-волонтерка рветься його обіймати і зазирає, який у бійця розмір футболки.

  Волонтер-Дід Мороз витягає з мішка футболки з тризубами. Але бійці вже й без того задаровані.

  Іван із Запоріжжя в році, що минає, на війні втратив обидві руки, але усмішка у нього від вуха до вуха. Він дивиться на пінгвіна, подарованого київською дітворою, і мріє про те саме, що й усі: про мир.

  У компанії з Дідом і Снігуркою під тягарем подарунків пересувалися також вгодована лисиця, пірат і ельф у кольорах "Правого сектора".

  Тут жодної передноворічної метушні. Бійці, яких 2015-й застане в госпіталі, зустрічають його, тішачись думками про олів'є – алкоголю їм поки що не можна – і переважно в компанії з телевізором.

  Настрій у них не новорічний – "Бойовий!" – і вони зовсім не нарікають, що їм життя перепаскудила війна і страшний 2014-й.

  Поранений боєць Роман запевняє: "Цей рік – це рік змін. Хоч нічого наче не змінилось, але змінились ми самі. Якщо ми змінились - то ми зміним увесь світ!"

  Вони тиснуть руку Діду Морозу, затримують в обіймах Снігурку. Для багатьох госпітальних пацієнтів сьогодні справді новорічне диво – бо уперше за багато місяців вони вийдуть на світ Божий і поїдуть додому.

  Для Наталки новорічне диво, що її двадцятирічний син, який досі не міг самостійно дихати і їсти – тепер може. Хоча і повністю паралізований.

  Ігор – три місяці в реанімації. Відтоді мама Наталя живе не на Львівщині, а в київському госпіталі. Сьогодні вона з ложки годуватиме свого сина тим, що завжди. Він не замовляв новорічного меню.

  А для Ніни Андріївни новорічне диво, що її двадцятип'ятирічний син Сашко розплющив очі. Він вже чотири місяці в комі. Мама вірить: "Вірю я в чудеса, вірю я в Бога. Ми надіємось, що нам наступний рік принесе радість, здоров’я нашому синочку". Батьки Сашка зустрінуть 2015-й не на рідній Чернігівщині, а поряд із сином, у реанімації інфекційного відділення Центрального госпіталю.

  Ольга Петрів, Віктор Сніжко, "5 канал".


  Попередній матеріал
  З 1 січня в Україні розпочинається оформлення біометричних паспортів
  Наступний матеріал
  Вінницькі дошкільнята приготували новорічні подарунки для бійців АТО

  Протягом дня бойовики 15 разів порушили "режим тиші" - АТО

  Бійці 72-ї бригади зустрінуть Новий рік, обороняючи Маріуполь

  Журналісти "5 каналу" відвідали українських воїнів у Пісках

  Сили АТО у новорічну ніч нестимуть службу у повній бойовій готовності