ООН
5.ua

В ООН вшанували 70-ту річницю завершення Другої світової війни

  Під стінами штаб-квартири Організації Об'єднаних Націй у пам’ять про загиблих висадили символічне дерево – плакучу вишню.

  Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що таким чином організація віддає свою шану тим, хто загинув заради ідеалів Об’єднаних Націй. Також голова Генеральної Асамблеї ООН Сем Кутеса проголосила: "Ми віддаємо шану завершенню Другої Світової. Кінець війни завжди буде пов’язаний зі становленням ООН, яку створили, зокрема, і заради запобігання повторенню таких катастроф"

  Так, на Генеральній Асамблеї ООН після церемонії говорили про уроки минулого. У свою чергу, представник України Юрій Сергеєв розповів про участь українців у війні, про втрати 8 мільйонів життів і про теперішні спроби Москви привласнити собі Перемогу. Дипломат підкреслив, що зараз Російська Федерація втягує увесь світ до війни, що може виявитися останньою.

  Зазначимо, що решта учасників Асамблеї були більш стриманими у висловлюваннях щодо Росії. Утім говорили про необхідність вивчити уроки минулого. Зокрема, голова делегації Євросоюзу в ООН Томас Майр-Гартинг наголосила: "Ми зібралися, щоби оплакувати чоловіків, жінок та дітей, солдатів та цивільних, що втратили життя під час війни. Щоби ніколи не забути найчорніші сторінки європейської історії".

  Утім постійний представник США в ООН Саманта Пауер у своїй промові підкреслила: аби дійсно вшанувати жертв війни, не можна обмежуватися лише пам’ятними церемоніями. "Ми маємо постійно запитувати себе – чи робимо ми достатньо. Достатньо, щоби захистити принципи, за які вони боролися", - заявила вона.

  Попередній матеріал
  До України прибув міністр закордонних справ Італії
  Наступний матеріал
  Ситуація в зоні АТО загострюється: бойовики активно застосовують важку артилерію

  Генсек ООН полетить до Москви на парад 9 травня

  В травні Литва переймає головування у Радбезі ООН

  В ООН розповіли, скільки грошей знадобиться на першому етапі відновлення України

  Від початку збройного протистояння на Донбасі загинуло 65 неповнолітніх – ООН