Міжнародна конференція "Українська Друга світова"
5.ua

"Українська Друга світова": фахівці зібралися на міжнародну конференцію, аби встановити історичну справедливість

Історики й урядовці хочуть розбити міф, що Росія мала визначальну роль у перемозі над нацизмом.

Міжнародна конференція вже у своїй назві "Українська Друга світова" говорить про наміри учасників показати, хто і яку роль зіграв у тій війні. Учені запевняють, що кожен третій боєць у Червоній армії був українцем. Усього в радянсько-німецькій війні, за різними даними, взяли участь від шести до семи мільйонів співвітчизників. Історики також нагадали суспільству й про те, яку кількість нагород отримали українці.

"Наші сусіди, на жаль, вибудовують свою, дуже агресивну, дуже підлу щодо нас політику пам'яті, де нам немає місця. Мусимо подумати, як протиставити нашу політику пам'яті, базовану насамперед на правді", - підкреслив заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха.

З даними істориків, у Червоній армії кожний третій солдат був українцем.  Щодо героїв радянського союзу, то серед них було майже 20 відсотків співвітчизників.

"На фронтах десь близько 5 мільйонів українців загинуло. І серед мирних жителів – 4, 5 млн. Уявляєте, яка це страшна цифра. І коли сьогодні деякі сучасні літописці війни кажуть, що Україна займала другорядну роль, намагаються принизити роль українського народу в цій війні", - ректор Київського національного університету Леонід Губерський.

Історики мають намір підняти архіви та визначити справжню роль українців у Другій світовій війні у конкретних цифрах та підтвердженнях. Скільки часу знадобиться для цього, поки що ніхто не знає. 

Детальніше дивіться в сюжеті "5 каналу".

Юлія Божко, Дмитро Демішев, "5 канал".

Попередній матеріал
Міліція запобігла масштабному теракту на Луганщині
Наступний матеріал
Київ: рух транспорту по Святошинському шляхопроводу буде обмежене до вересня - через ремонт

В ООН вшанували 70-ту річницю завершення Другої світової війни

Українці почали брати участь у Другій світовій з 1 вересня 1939 року – експерт

У відзначенні роковин закінчення Другої світової війни Україна наближається до Європи - В'ятрович