казахстан 9 травня
5.ua

У світі відзначають 70-річчя завершення Другої світової війни в Європі

  70-ту річницю Перемоги над нацизмом відзначають в усьому світі. Урочисті заходи почалися ще напередодні й триватимуть кілька днів.

  Державна церемонія вшанування 70-річчя завершення Другої світової війни відбулася в Ізраїлі. На урочистості за участі перших осіб держави зібрали близько 6 тис.людей. Це і ветерани Другої світової, і їхні онуки - військові сучасної ізраїльської армії. Церемонію перекладали англійською та російською, адже з 10 тис. учасників Другої світової, які мешкають у країні, більшість - вихідці з Радянського Союзу.

  Вшанували воїнів, які перемогли у боротьбі з нацизмом і у Казахстані. Там провели найбільший від радянських часів військовий парад. Зазвичай парад влаштовують 9 травня, але цьогоріч перенесли, щоби президент Нурсултан Назарбаєв міг відвідати парад у Москві. До участі залучили 5 тис. військових, 200 одиниць техніки та 70 військових літаків. Льотчики показали свою вправність, утворивши з літаків цифру 70.

  У Берліні напередодні відзначили десяту річницю заснування меморіалу загиблим євреям Європи. Цей меморіал - пам'ять про 6 млн євреїв, убитих нацистами під час Другої світової війни. Очолював церемонію президент бундестагу Норберт Ламмерт.

  Сьогодні бундестаг провів урочисте засідання, присвячене 70-тій річниці завершення війни. У засіданні взяли участь канцлер Ангела Меркель і президент Німеччини Йоахім Гаук. Надвечір до вшанувань долучиться і Велика Британія.

  Нагадаємо, що ВР України встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення, а 9 травня залишила Днем Перемоги. 

  Попередній матеріал
  Кабмін звільнив Сакала
  Наступний матеріал
  На Вінничині блискавка влучила у школу

  Учасників Другої світової війни можна вшанувати на сайті "Поле пам’яті"

  Президент Німеччини вшанував жертв Другої світової війни

  В ООН вшанували 70-ту річницю завершення Другої світової війни

  ВР встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення, а 9 травня залишила Днем перемоги