фото ЦУП

Російський космічний корабель з "прапором Перемоги" впаде на планету 9 травня – NORAD

  За прогнозами повітряно-космічного командування США, російський космічний корабель "Прогрес" надвечір Дня перемоги впаде в Атлантику.

  Командування повітряно-космічної оборони Північної Америки (North American Aerospace Defense Command, NORAD) розповсюдило прогноз сходу з орбіти російського космічного вантажного корабля "Прогрес М-27М", який мав доправити копію прапора Перемоги" на МКС.

  Про таке повідомляє агенція "Интерфакс-АВН".

  За даними NORAD, "Прогрес" розіб’ється о 19:33 за київським часом 9 травня на 186-му витку навколо Землі. Згідно з прогнозом, останні миті польоту корабля пройдуть над точкою з координатами 26,7 градуса північної широти і 63,1 градуса західної довготи. Даний район знаходиться в центральній частині Атлантичного океану, приблизно у 1600 км на схід від Куби.

  Раніше "Роскосмос" озвучив свій прогноз падіння "Прогресу". Згідно з ним, це відбудеться в період з 5 по 7 травня. Точне місце можливого падіння уламків корабля, що не згорять у щільних шарах атмосфери, за твердженням представників "Роскосмосу", можна буде з упевненістю назвати не раніше, ніж за день-два до цього.

  Ракета "Союз-2.1а" російського виробництва з вантажним кораблем "Прогрес М-27М" стартувала з Байконура 28 квітня. У момент відділення корабля від третього ступеня ракети російський ЦУП перестав отримувати телеметричну інформацію. Незважаючи на численні спроби відновити управління кораблем, він почав довільне обертання довкола власної осі та некероване зниження. За добу висота його орбіти знижується більш, ніж на 100 метрів. Зараз він перебуває на орбіті з параметрами 270 км (в апогеї) і 190 км (в перигеї).

  Попередній матеріал
  Аваков призначив нового начальника ГУ МВС у Дніпропетровській області
  Наступний матеріал
  В Слов'янську масових акцій на травневі свята не очікується, але відкриють світловий фонтан – Зонтов

  Падіння російського корабля "Прогрес" можна спостерігати онлайн

  В Росії назвали дату падіння аварійного космічного корабля на планету і оцінили свої збитки

  Російський космічний корабель з "георгіївською" стрічкою так і не вдалося перевести в режим ручного управління

  Космічний корабель РФ з "георгіївською" стрічкою безконтрольно крутиться довкола власної осі – кадри бортової камери