news.pn

Президент Молдови також не поїде до Москви 9 травня

  Президент Молдови Микола Тимофті також не поїде до Москви 9 травня для участі у святкових заходах з нагоди 70-ї річниці перемоги СРСР над нацистською Німеччиною.

  Як повідомляє Deutsche Welle, за словами прес-секретаря глави держави Влада Цуркану, Тімофті вже "дав офіційну відповідь з цього приводу". 9 травня президент Молдови буде приймати участь в урочистостях у Кишиневі.

  Крім того, прес-секретар глави держави підтвердив, що молдавські військові також не поїдуть 9 травня в російську столицю.

  Раніше міністр оборони Молдови Віорел Чиботару заявив, що "підрозділи Національної армії отримали запрошення для участі в параді Перемоги в Москві, але політичне рішення з цього приводу належить прийняти керівництву країни".

  За ініціативою Партії комуністів парламент Молдови оголосив 2015 Роком ветеранів Другої світової війни. З цієї нагоди 9 травня усім учасникам війни, якы живуть в Молдові, вручать спеціально виготовлену пам'ятну медаль. Її отримають як ветерани Радянської армії, так і румунської, що воювала на боці гітлерівської Німеччини. Всього в Молдові залишилось в живих близько 1 тис. 700 ветеранів Другої світової війни.

  Попередній матеріал
  На місці розбитого у Франції літака знайшли відеозапис із останніми секундами перед катастрофою
  Наступний матеріал
  Турецький прокурор і троє радикалів, що взяли його в заручники, – мертві

  Прем’єр-міністр Японії також не поїде до РФ на парад 9 травня - ЗМІ

  Експерт: 9 травня голандська делегація має переконати Путіна поводити себе інакше

  Президент Чехії заявив, що поїде до Москви на парад 9 травня

  Члени норвезького уряду не поїдуть до Москви на парад 9 травня через агресію РФ проти України