bank.gov.ua

Нацбанк вводить в обіг пам'ятні монети "70 років Перемоги. 1945-2015"

  Національний банк України вводить в обіг з 5 і 7 травня 2015 року обігові пам’ятні монети “70 років Перемоги. 1945 – 2015” номіналом 5 гривень, тиражем 35 тис. штук, і номіналом 1 гривня, тиражем 7 млн. штук відповідно.

  Таке повідомлення з'явилося на сайті НБУ.

  За повідомленням прес-служби, монети присвячені 70-річчю перемоги над нацизмом в Європі та увічнює подвиг українського народу, а також його значний внесок у перемогу антигітлеровської коаліції у Другій світовій війні.

  Монету номіналом 1 гривня виготовлено з алюмінієвої бронзи. Її маса складає 6,8 г, діаметр – 26 мм, товщина – 1,85 мм, тираж – 7 тис. штук. 

  Як зазначає прес-служба, на аверсі монети вгорі зображено малий Державний Герб України, унизу – рік карбування – 2015, в обрамленні давньоруського орнаменту в три рядки написи - УКРАЇНА/1/ГРИВНЯ, а також логотип Банкнотно-монетного двору Нацбанку України.

  На реверсі ж монети розміщено стилізовану композицію: солдатська каска та квітки маку – символи пам’яті, ліворуч напис 1945, праворуч –2015, а також трикутники, що символізують полум’я свічок, угорі напис півколом 70 РОКІВ ПЕРЕМОГИ.

  "Обігова пам’ятна монета номіналом 1 гривня є дійсним платіжним засобом України та обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів", - йдеться у повідомленні прес-служби.

  Регулятор також уточнює, що пам'ятна монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзільбера. На аверсі монети розміщено стилізовану композицію, що символізує життя: це дерево роду, на тлі якого в гнізді з гілки калини сидить птах. На реверсі монети розмістили солдатську каску та квітки маку

  Згідно з повідомленням, вартість такої монети складає 29 гривень.

  Нагадаємо, 2 місяці тому Нацбанк України презентував нову стогривневу банкноту.

   

  Попередній матеріал
  Одному з найкращих снайперів-"кіборгів" потрібна допомога
  Наступний матеріал
  Справа з деолігархізацією економіки зрушила з місця – нардеп

  Місія МВФ прибуде в Україну 12 травня - глава НБУ

  НБУ зміцнив курс гривні до долара ще на 63 копійки

  НБУ знизив офіційний курс гривні на 1,2 за долар

  Нову стогривневу банкноту презентували в Нацбанку України