ru.tsn.ua

Меркель не поїде до Москви на парад 9 травня через російське вторгнення до України

  Щоб уникнути скандалу, канцлер Німеччини прибуде до Москви на наступний день. Тим часом у Кремлі намагаються згладити враження від відмови світових лідерів їхати на парад до Москви на тлі того, як Росія здійснює неприкриту агресію проти України.

  Через ситуацію в Україні канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає недоречою свою присутність в Москві 9 травня на параді на честь 70-річчя Перемоги. Офіційно цю інформацію підтвердив представник німецького уряду Штеффен Зайберт, передає ZN,UA.

  "На тлі ситуації з Кримом і Східною Україною присутність на параді представляється недоречною", - сказав Зайберт журналістам в Берліні 11 березня.

  Та все ж таки, Меркель відвідає Москву, але тільки на наступний день, щоб віддати данину тому, що пережив німецький народ і народи країн, які входили до СРСР.

  "Канцлер хотіла б належним чином згадати звільнення Німеччини від націонал-соціалізму, що і відбудеться на спільному покладанні вінків 10 травня до могили Невідомого солдата" - уточнив представник уряду ФРН.

  Зайберт зазначає, що для канцлера дуже важливо разом вшанувати пам'ять і те, що пережили наші народи в роки Другої світової війни, коли від Німеччини виходило так багато страждань.

  У той же час в Кремлі намагаються згладити враження від відмови світових лідерів їхати на парад до Москви в той час, як Росія здійснює неприкриту агресію проти України.

  "Це не вплине на дух свята, на його емоційну складову і на масштаб свята", - заявив у середу прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, повідомляє "Російська служба новин".

  Попередній матеріал
  В МЗС України обурені заявами РФ щодо можливого розміщення ядерної зброї в Криму
  Наступний матеріал
  Яценюк обіцяє зняти фільм "Крим: Злочин і кара"

  Президент Естонії відмовив Володимиру Путіну у запрошенні на святкування 9 травня

  Британія відмовила Росії в участі у військовій виставці DSEI-2015

  Білорусь таки відмовилась торгувати з РФ в рублях

  Меркель відмовилася від зустрічі з Путіним – Spiegel