Дзеркало тижня

Литва – єдина країна ЄС, яка бойкотуватиме усі без винятку події 9 травня в Москві

  Литва, можливо, єдина серед країн Євросоюзу, хто повністю бойкотує урочистості з нагоди ювілею завершення Другої світової війни в Москві 9 травня.

  "Представники Литви не будуть присутні на військовому параді 9 травня на Червоній площі, в Москві", - повідомили інформагенції BNS у департаменті інформації та зв'язків з громадськістю литовського МЗС, передає Delfi.

  За повідомленням міністерства, посол Литви в Росії вшанує пам'ять загиблих у Другій світовій війні 8 травня, поклавши квіти до Могили невідомого солдата. У цій церемонії візьмуть участь і інші посли країн ЄС. А двоє дипломатів з різних відомств повідомили, що Литва буде єдиною державою ЄС, яке вирішило не посилати навіть послів.

  У зв'язку з вторгненням Росії в Україну до Москви відмовилися прибути керівники більшості країн Західної Європи, проте, багато країн делегують посадових осіб нижчого рангу – здебільшого послів.

  Зокрема, Латвія і Естонія підтвердили, що 9 травня їхньої держави будуть представлені послами. США в Москві також будуть представлені на рівні посла.

  Директор Інституту міжнародних відносин і політичних наук Вільнюського університету Рамунас Вільпішаускас повідомив журналістам, що рішення Литви не делегувати посла є "крайньою практикою, яка достатньо рідко використовується в державних відносинах".

  "Це свідчить про те, як посадові особи, відповідальні за зовнішню політику Литви, оцінюють роль Росії в європейській архітектурі безпеки і характер її дій в Україні. Ця оцінка жорсткіша, ніж у більшості країн ЄС", – підкреслив Вільпішаускас.

  В урочистостях у Москві планував взяти участь прем'єр Греції Алексіс Ципрас, а також лідери Китаю, Північної Кореї, Індії, ПАР, Монголії, Куби та В'єтнаму. Найближчий союзник Путіна – Олександр Лукашенко – відмовився приїжджати, бо проводитиме власний парад у Мінську, а проросійські політики Східної Європи, президент Чехії Мілош Земан і прем’єр Словаччини Роберт Фіцо, замість параду проведуть зустріч одне з одним.

  Канцлер Німеччини Ангела Меркель пообіцяла президенту Володимиру Путіну прибути до Москви 10 травня.

  Попередній матеріал
  Антикорупційне бюро оголошує конкурс на 15 адміністративних посад - Ситнік
  Наступний матеріал
  Окупанти заявляють, що телеканал АТR сам попросив себе закрити

  У Кремлі нарешті прокоментували відмову Лукашенка від участі у путінському параді

  Прем'єр Ізраїлю не поїде до Москви на парад 9 травня

  Лукашенко не поїде 9 травня в Москву, прийматиме парад у Мінську

  Речник МЗС: те, що президента Чехії не буде на параді в Москві – це дуже позитивно