5.ua

Директор Інституту національної пам'яті розповів про заплановані урочисті заходи в Києві 8 і 9 травня

Директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович розповів в ефірі "5 каналу" про заплановані в столиці урочисті заходи з нагоди 70-річчя закінчення Другої світової війни.

"Офіційні заходи будуть відбуватися і 8, і 9 травня. 8 числа у музеї Великої вітчизняної війни, який очевидно скоро буде переіменований в музей Другої світової війни, відбудеться відкриття виставки, яка називається "Родинну пам'ять про війну збережено". Ця виставка - це спроба через історії конкретних родин розповісти історію Другой світової війни і пов'язати її історію з війною сучасною", - зазначив В'ятрович.

Зі слів В'ятровича, героями цієї виставки будуть родини, діди яких воювали у Другій світовій війні, а сини та внуки нині воюють на сході України.

Крім того, він повідомив, що увечері 8 травня також заплановано захід, який буде називатися "Перша хвилина миру".

"Це таке концертне дійство з цікавою інформацією і музикою, яке завершиться рівно о 23:01, тобто саме у той час, коли у Європі після капітуляції нацистської Німеччини врешті запанував мир", - повідомив В'ятрович.

Також він розповів, що 9 травня планується участь вищого керівництва держави у покладанні квітів до могили Невідомого солдата.

Крім того, за словами В'ятровича, запланована урочиста присяга новобранців, а також заходи на території музею Великої вітчизняної війни. Також має відбутися парад військових оркестрів, які будуть виконувати українську і європейську музику часів війни.

Водночас, він наголосив, що салютів і піротехнічних шоу в Києві у ці дні не буде. 

Попередній матеріал
Гривня зміцнилася на міжбанку
Наступний матеріал
Гройсман: Україна – східний кордон європейської цивілізації

Журналісти зібрали найбільш скандальні російські плакати і листівки до цьогорічного 9 травня

Рада Європи не відправлятиме своїх делегатів до Москви 9 травня - ЗМІ

Президент Угорщини також не поїде до Москви на 9 травня

9-го травня Київ буде без військового параду