Фото nnm.me

До 9 травня в Росії встановлять кілька пам’ятників Сталіну

  Російські комуністи пропонують увічнити пам'ять Йосипа Сталіна до 70-річчя Перемоги встановленням пам'ятників, меморіальних дощок і перейменуванням вулиць у містах РФ. У низці регіонів їм вдалося отримати дозвіл на меморіалізацію тирана.

  Про це пише російська газета "Коммерсант".

  Меморіальна дошка Йосипу Сталіну з ініціативи місцевої ради ветеранів з'явиться в Уссурійську Приморського краю. Текст, який буде розміщений на ній, "відобразить історичний факт – Сталін був верховним головнокомандувачем" – кажуть у місцевій думі, і запевняють: "Ніяких протестів від населення з даного приводу в думу не надходило".

  Готуються до встановлення пам'ятника Сталіну і в Орлі. Там не обмежаться дошкою – будуть ставити "повноцінний пам'ятник", кажуть місцеві комуністи. Ідею встановлення монумента начебто публічно підтримав представник Путіна на Орловщині – губернатор Вадим Потомський.

  Пам'ятник Сталіну може з'явитися і в місті Дагестанські Вогні. З цією ідеєю виступив мер Галім Галімов. До цього в місті в 2002 році одна з вулиць була перейменована в проспект Сталіна. "Це було зроблено за моєю особистою ініціативою, для мене Сталін велика особистість в історії людства", – заявив Галімов.

  У Красноярському краї під проханням виділити місце під установку бюста Сталіна до 70-річчя Перемоги підписалися не тільки комуністи, але й представники партії "Справедлива Росія".

  Також звернення про увіковічення тирана подали або готують у Нижньому Новгороді, Махачкалі та Санкт-Петербурзі. У Москві комуністи виступили з пропозицією увічнити Сталіна замість хрестителя Русі князя Володимира, скульптуру якого вирішили в цьому році встановити на оглядовому майданчику на Воробйових горах.

  Фракція КПРФ також запропонувала депутатам Держдуми прийняти постанову щодо перейменування Волгограда в Сталінград. Нагадаємо, за прийнятою у путінській Росії практикою, ініціаторами найбільш одіозних рішень російської влади часто стають псевдо-опозиційні фракції Держдуми. Так, рішення про надання повноважень Путіну на застосування російської армії за кордоном ініціювала партія "Справедлива Росія".

  В адміністрації Путіна відмежовуються від причетності до цих кроків – кажуть, що подібні рішення перебувають у компетенції регіонів, а центральна влада "не впливає на зростання інтересу до особистості Йосипа Сталіна в суб'єктах федерації".

  Нагадаємо, що в січні в Ялті було відкрито пам'ятник лідерам країн антигітлерівської коаліції російського скульптора Зураба Церетелі, однієї з фігур якого є Йосип Сталін. У його відкритті взяв участь спікер Держдуми Сергій Наришкін і окупаційна влада Криму.

  Попередній матеріал
  Понад 50 російських безпілотників зафіксували прикордонники протягом останнього тижня
  Наступний матеріал
  Археологічній пам'ятці на Поштовій площі у Києві досі загрожує знищення через забудову
  Теги:

  До 9 травня у Петербурзі з'явиться бюст Путіна в образі римського імператора

  У Москві знову запахло сіркою і чадом

  З Путіним може статися те, що сталося зі Сталіним в 1953 році - Піонтковський

  В окупованому Криму встановили пам'ятник Сталіну