tsn.ua

Більшість німців вважають 8 травня днем визволення - опитування

  Переважна більшість населення Німеччини визнає 8 травня днем визволення. Водночас кількість тих, хто вважає завершення Другої світової війни поразкою, значно скоротилася порівняно з 2005 роком.

  Напередодні 70-річчя завершення Другої світової війни майже 89% німців вважають 8 травня днем визволення. Це засвідчили оприлюднені у понеділок, 27 квітня, результати опитування, проведеного дослідницьким інститутом Forsa на замовлення фонду Körber, передає видання DW.DE.

  У повідомленні, що розміщене на сайті фонду, зазначається, що за десять років значно скоротилася частка тих, хто вважав завершення бойових дій в Європі в 1945 році поразкою. Якщо у 2005 році цієї думки дотримувалися, за даними інституту Allensbach, 35% опитаних, то тепер ця частка становить 9%.

  Зазначається також, що серед німців зростає готовність розповідати про злигодні війни, яких зазнало покоління "дітей війни", тобто тих, хто народився з 1929 по 1949 роки. За даними фонду Körber, для двох третин опитаних розповіді про це вже не є темою-табу.

  Крім того, майже третина опитаних у віці від 18 до 85 років ще ніколи не розмовляла у родинному колі про особисті страждання і про лихоліття війни, зазначається у повідомленні фонду.

  Попередній матеріал
  Перші транші макроекономічної допомоги Україні повинні надійти цього року - Юнкер
  Наступний матеріал
  Юнкер: Євросоюз наполягає, щоб ЗВТ із Україною почала діяти 1 січня 2016-го

  Більше 50% росіян позитивно оцінюють Сталіна і вважають прогресивною планову економіку - соцопитування

  Кожен четвертий росіянин вважає, що РФ є світовим економічним лідером - соцопитування

  Більшість німців звинувачують Путіна у конфлікті в Україні - опитування

  В Криму проводити соцопитування вкрай складно, бо люди дуже бояться – Бекешкіна