авіакатастрофа російського літака
5.ua

Чому розбився російський А321 в Єгипті: слідчі дізнаються нові подробиці катастрофи

У слідчих з'являється дедалі більше подробиць, щоб назвати причину катастрофи російського аеробуса в Єгипті.

Тим часом, у Санкт-Петербурзі упізнали перші 10 тіл загиблих.

Катастрофа російського А321 в Єгипті захопила пілотів зненацька. До останньої миті вони не знали про негаразди з лайнером. Про це свідчать розшифровки бортових самописців. За 4 хвилини до катастрофи під час розмови з диспетчерами нічого не свідчило про проблеми на облавку. Водночас слідчі знайшли на місці падіння елементи, які не є частинами зруйнованої конструкції літака. Невпізнані елементи вже направили на експертизу. Відомо також, що пролітаючи на висоті 10 кілометрів, він ще був повністю цілим, а от на висоті 4 з половиною кілометри від нього почали відвалюватися великі шматки.

Фахівці з авіаційної безпеки вважають, що причиною катастрофи міг стати розрив фюзеляжу або відмова значної кількості систем літака. Уламки свідчать: лайнер не міг впасти через помилки пілотів та механічні проблеми. Інші експерти вважають, що причиною падіння міг стати вибуховий пристрій, який здетонував на борту. До того ж, американський супутник зафіксував тепловий спалах над Синайським півостровом у момент авіакатастрофи. Про це повідомив телеканал CBS. На думку експертів, це може свідчити про вибух на борту літака.

Пентагон не поспішає підтверджувати таку версію - там кажуть, спалах міг бути зафіксований від падіння літака або навіть взагалі не бути пов'язаним з авіакатастрофою. Отримані супутником дані ще вивчаються, щоб точно визначити джерело спалаху.

Втім, версію теракту підтримує також і американська приватна розвідувально-аналітична організація Стартфор. У своїх матеріалах вони пишуть, що літак почав падати на великій висоті, а не при злеті або посадці, як це буває при технічній несправності. А от версію, що літак збили з землі ракетою бойовики, повністю відкидають.

Тим часом, До Санкт-Петербурга прибув другий літак МНС Росії з  Єгипту. Зараз проводять процедуру упізнання та необхідні ДНК-аналізи, щоб віддати рідним. Ті годинами чекають біля моргу. Сюди ж пересічні громадяни несуть квіти. Багато квітів і на центральній площі Санкт-Перетбурга.

Літак А321, що летів з єгипетського Шарм-Ель-Шейха до Санкт-Петербурга, розбився рано вранці 31 жовтня. На борту перебували 224 людини: 217 пасажирів і 7 членів екіпажу. Нікому не вдалося уціліти. Серед загиблих чотири громадянини України.

Попередній матеріал
У Донецьку лунають залпи із "відведеної" зброї (відео)
Наступний матеріал
Пацкан: У парламенті існує проблема із дисципліною у фракціях