5 канал

Звільнені українські заручники розповіли, як бойовики намагалися вибити з них інформацію про американських солдатів

Вночі із заручництва російських терористів визволили трьох українських військовослужбовців, яких бойовики захопили взимку поблизу Донецького летовища.

Це військовослужбовці 80-ї та 81-ї бригади Збройних сил України, а також боєць 25-го батальйону "Київська Русь". Полонених утримували в підвалі колишньої будівлі СБУ в Донецьку. За даними керівника операції, радника заступника міністра борони Василя Будика, нині терористи в Донецькій і Луганській областях утримують щонайменше понад 100 українських громадян – військових і цивільних. Ще близько 200 вважають зниклими безвісти.

Звільнені бійці розповіли, що бойовики намагалися вибити з них інформацію про американських солдатів, які начебто воюють на Донбасі. "Там лише питання і допити. Навіщо прийшли на мою землю? І в основному про американців, коли інструктували американці, з чого стріляють американці? І скільки американців? Це основні питання", - говорять визволені українські бійці Юрій Цереленко та Станіслав Паплінський.

"Ставилися спочатку як до всіх, потім вже якось на те ніхто уваги не звертав… мабуть у звичку увійшло, чи... по різному ставилися", - зазначив звільнений військовий Олександр Мошонкін. 

Нагадаємо, напередодні радник голови СБУ Юрій Тандіт повідомив, що в полоні у бойовиків перебувають 183 українці. За його словами, Президент Петро Порошенко поставив завдання - якнайшвидше звільнити заручників. За даними Тандіта, на сьогодні звільнено більше 2800 людей.

Попередній матеріал
Геннадій Москаль: За 13 років на Закарпатті нічого не змінилося на краще
Наступний матеріал
Бойовики майже три години поспіль обстрілювали Авдіївку й Опитне з танків