АТО_Мар'їнка_Донецька обл
5.ua

Життя у прифронтовій Мар'їнці

Рік у зоні бойових дій, під постійними обстрілами мешканці прифронтового містечка Мар'їнка, що на Донеччині - за цей час там загинули 36 цивільних.

Хто зміг і кому було куди, виїхали на мирні території. Хто залишився, живуть на межі гуманітарної катастрофи. У прифронтовій Мар'їнці нині малолюдно. З 10 тисяч мешканців, що жили тут до війни, залишилося менше половини. Від постійних обстрілів люди втекли у безпечніші місця.

Військових на вулицях Мар'їнки не побачити - всі вони зосереджені на блокпостах та укріпленнях на околицях міста. Вулиці ж патрулюють зведені загони міліції. Від Мар'їнки до сусідньої Олександрівки, де укріпилися терористи не більше двох кілометрів. Поки на вулицях рвуться міни, місцеві сидять по підвалах.

За рік війни у Мар’їнці сотня будинків знищена вщент, ще близько двохсот намагаються бодай якось підлатати. Газопостачання у місті немає вже рік. Багато хто ризикує залишитися й без електрики - через борги. А боржників тут багато, бо стабільно гроші від держави отримують лише пенсіонери, пільговики та держслужбовці. Роботи у прифронтовому містечку немає.

Тетяна Ігнатченко, Олег Пашко, Донецька область, "5 канал".

Попередній матеріал
Артисти Львівської опери отримали близько 35 повісток про мобілізацію
Наступний матеріал
Віце-чемпіонка світу з тхеквондо Ірина Ромолданова повернулася до Києва

Мешканці прифронтової зони розповіли журналістам "5 каналу" про життя на окупованих територіях

Рятувальники розміновують прифронтове Троїцьке на Луганщині

Уряд прийняв низку рішень, що вирішують певні проблеми фінансування прифронтових територій

Знімальна група "5-го каналу" побувала у прифронтовому Дзержинську