Журналісти переконались - перемир’я діє лише на папері

  Двостороннє припинення вогню існує більше на паперах і в офіційних заявах. Російські бандформування свідомо порушують перемир’я в той час, як російська пропаганда постійно заявляє, що домовленості порушує українська сторона.


  Вибухи в Авдіївці лунають постійно. Місто розташоване за кілька кілометрів від Донецька. З помешкань на околиці виїхали майже всі місцеві мешканці.

  У цьому будинку на дверях майже кожної квартири записки – тут живуть люди. Насправді помешкання порожні – люди виїхали через постійні обстріли. Аби побачити, звідки стріляють, журналісти піднялися на дах будинку – звідти можна роздивитися околиці міста, зокрема і аеропорт. Там досі тримаються українські бійці.

  У полі на околиці Авдіївки видно воронки та залишки снарядів. Боєць добровольчого корпусу розповів, де саме зараз точаться бої з терористами. Каже, після перемир’я обстріли лише посилилися. Найзапеклішим місцем залишається аеропорт.

  "Там теж поки наші стоять. Штурмували аеропорт російські війська з бандою. Штурми відбиті. Далі з Донецька в сторону Авдіївки працюють їхні "Гради"", – розповів доброволець.

  В Авдіївці терористи ціляться не по позиціях українських силовиків, а по інфраструктурних об’єктах, розповідає Тарас. Боєць має пояснення такий поведінці ДНРівців: "Был обстрелян завод, вокзал, городская больница, пост милиции в центре. Это приводит к тому, что люди, их настроение склоняется к тому, что при "ДНР" здесь была более спокойная жизнь".

  Міська лікарня: снаряд потрапив у будівлю минулої середи. Влучив у травматологічне відділення. Медсестри точно знають, що зробили це терористи, бо стріляли з їхнього боку.

  Медсестра Ольга Дорошенко каже: "С какой стороны Донецк– вот. Я ориентируюсь. Походу, оттуда, с той стороны, разрушения отсюда".

  У багатьох будинках міста відсутня вода, газ, світло. Винними у цьому місцеві вважають українців, агресивно реагують навіть на журналістів. Проте не всі. Роман з тих, хто не хоче повернення "ДНР" і дивується поведінці сусідів.

  "Люди приходять до украинской армии, просят покушать. Им дают и сигареты, и кашу, привозять гуманитарную помощь. Они налетают на это все. А потом приходять и обсирают Нацгвардию", – обурюється Роман.

  Авдіївський коксохімічний завод – одна з цілей терористів. Це найбільший коксохімічний завод у Європі. Якщо він зупиниться – це може призвести до техногенної катастрофи.

  Олексій Братущак, Сергій Клименко, Донеччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Росія пригрозила Євросоюзу зниженням поставок газу, щоб уникнути реверсу до України
  Наступний матеріал
  Сьогодні оприлюднять попередній звіт про падіння "Боїнга", а ЗМІ уже твердять - "БУКом" керували росіяни