Журналісти "5 каналу" виявили у Дебальцевому російських офіцерів

  Журналісти "5 каналу" виявили російських офіцерів в українському Дебальцевому – у складі спеціального групи спільного центру з координації припинення вогню. До нього входять ще й представники України та ОБСЄ.


  Спільний центр з координації припинення вогню працює у міській раді Дебальцевого. Про присутність російських офіцерів у місті журналісти дізналися випадково. Приїхали до міськради, де за словами військових, перебувають спостерігачі ОБСЄ. Реальність трохи відрізнялася. Представників ОБСЄ тут не виявилось, але знайшлись українські військовики та представники армії агресора, та навіть терористи "ДНР/ЛНР".

  Російські офіцери вільно пересувалися приміщеннями міськради Дебальцевого. Визначити їх легко – по триколорах на формі. Спілкуватися відмовилися.

  Поспілкуватися пообіцяв український генерал – але разом і з російським, бо усе роблять спільно. Про центр координації припинення вогню розповів наступне: створений він наприкінці вересня рішенням начальників двох Генштабів – України та Росії. Дві сторони за участі представників "ДНР" та "ЛНР" відслідковують виконання положень Мінського протоколу, зокрема вживають заходів для припинення вогню.

  Генерали переконують: центру часто вдається припинити вогонь. Для повного перемир’я потрібно спілкуватися усім сторонам, каже російський представник. Якщо це буде, то припинення вогню прискориться. Присутність окупаційних військ РФ путінський представник Олександр Ленцов заперечує, а повідомлення про російську зброю і танки назвав "фантазіями".

  Присутність російських офіцерів не дуже подобається українським військовикам на передовій, розповідає волонтер Олександр. Як приклад наводить історію, коли підлеглі Путіна з’явилися на блокпосту поблизу Дебальцевого невдовзі після атаки з боку "ДНР": "Из джипа вышли русские офицеры. Солдаты занервничали, потому что неприятная была картина. А потом вышел офицер и сказал пропустить. Офицеры сели в машины и уехали, причем очень быстро – потому что ребята уже нервничали. Было очень неприятно такое наблюдать. Во время атаки словно вышли посмеяться с нас: мы вас тут атакуем и вот у вас на территории находимся", – розповів Олександр Хаджинов.

  Самі ж путінські представники повідомили: у погіршенні ситуації винні не обстріли російських бойовиків, а журналісти – бо вони "накаляють".

  Олексій Братущак, Данило Шматько, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Фільм "Плем'я" взяв Гран-прі на кінофестивалі у Мінську
  Наступний матеріал
  СБУ кожного дня затримує на Сході країни десятки бойовиків та інформаторів терористів