Сопине на Донеччині 5.ua

Журналісти "5 каналу" розвідали обстановку у прифронтовому селищі Сопине на Донеччині

Журналісти "5 каналу" побували у прифронтовому селищі Сопине Донецької області, яке внаслідок обстрілів з боку російських найманців опинилося без газу і електроенергії.

Селище Сопине вже третій день поспіль здригається від вибухів - терористи обстрілюють позиції українських військових у сусідньому Широкиному та Бердянському, яке менш ніж за кілометр звідси.

За словами прес-секретаря штабу АТО сектору "М" Дмитра Горбунова, вогонь бойовики ймовірно ведуть із Саханки, де зосереджена артилерія противника.

Попри те, що бойовики упродовж трьох останніх діб значно збільшили інтенсивність вогню, життя у Сопіному триває у звичному режимі. Як для прифронтового селища. Більшість мешканців виїхали ще кілька місяців тому. А ті, хто залишилися, - звикли до гуркоту артилерії та майже не реагують на постійні постріли.

За кілька годин перебування журналістів у Сопіному терористи збільшують територію обстрілів, констатують військові. Під вогонь потрапляють не лише Широкине, Бердянське та Сопіне, а й Лебединське. Гатять з артилерії калібру 152 мм.

У Сопіному залишилися усього зо три десятки жителів. Кожен виживає як може. Навіть під обстрілами селяни не припиняють своїх звичних справ – їхня худоба – це їхнє єдине джерело прибутку.

Місцеві розповідають, у сусідніх Широкиному та Бердянському багато покинутої худоби. Корови, кози та навіть свині розбрелися по околицях. Люди неохоче беруть покинутих тварин, кажуть, і своїх годувати нічим.

Більш як місяць у Сопіному немає газу - ворожими снарядами перебитий газогін. А після обстрілу у селищі зникла й електрика. Міна пошкодила електромережу.

Тетяна Ігнатченко, Євген Гончаренко, Донецька область, "5 канал".

Попередній матеріал
У Польщі оголошено офіційні результати виборів: переміг Дуда
Наступний матеріал
В Естонії розробили портативне бомбосховище на 12 осіб

На Луганщині терористи обстріляли санітарний автомобіль - прес-центр АТО

В ОБСЄ підтвердили відновлення інтенсивних обстрілів Широкиного

Спостерігачам ОБСЄ показали наслідки обстрілів Авдіївки

На Донеччині бойовики обстріляли автомобіль спостерігачів