5.ua

Журналіста Сергія Лефтера звільнено з полону бойовиків у Слов'янську

  Cьогодні на YouTube з'явилось відео, на якому журналіст Сергій Лефтер розповідає про перебування у майже місячному полоні у слов'янських сепаратистів. 


  Адже невдовзі відео стало недоступним.

  За словами журналіста, його затримали 15 квітня біля міськвиконкому у Слов'янську після того, як він телефоном передавав новини представникам фонду "Відкритий діалог" та польському колезі. Сергій Лефтер здався підозрілим співробітникам міськвиконкому, які затримали журналіста і відразу ж відібрали у його мобільний телефон та всю наявну техніку, повідомляє "Телекритика".

  16 квітня, після доби, проведеної у будівлі міськвиконкому Слов'янська, Сергія Лефтера перевели до міського відділку СБУ. Тут він перебував увесь час полону, при цьому його переводили у різні приміщення, де знаходились також інші затримані. Перші кілька днів журналіст перебував із зав'язаними очима.

  У такому вигляді він потрапив на допит 17 квітня, який проводили, за визначенням Сергія Лефтера спецпризначенці. Під час допиту у нього побоями та психологічним тиском намагалися «вибити» інформацію, що він прибув на Донбас як шпіон або представник «Правого сектору». Журналіст повідомляє, що чув допит і катування двох активістів, які зізнались, що вони представляють «Правий сектор». Журналіст стверджує, що пізніше він отримав інформацію, що їх було страчено.

  Сергій Лефтер не повідомив про деталі свого звільнення, однак стверджує, що міг би пізнати когось із тих, хто тримав його у полоні.

  "Телекритика" також повідомляє, що із власних джерел отримала інформацію про звільнення Сергія Лефтера ще 3 квітня, але його адвокат Олег Веремієнко  заборонив оприлюднювати будь-яку інформацію про журналіста, попереджаючи, що розголос може  стати на перешкоді його звільнення. Пан Веремієнко  стверджував, що новину не можна публікувати  з міркувань безпеки, доки Сергія Лефтера не вивезуть з Донбасу в безпечне місце.

  Наразі невідомо, де саме зараз перебуває звільнений Сергій Лефтер.  Попередній матеріал
  Путін заявив про відведення військ від кордонів з Україною, НАТО не підтверджує цього
  Наступний матеріал
  ОБСЄ: Другого раунду переговорів у Женеві поки що не буде
  Теги: