‏@PaulaSlier_RT

Журналіст та перекладач розповіли подробиці свого затримання сепаратистами

  Журналіст американського видання BuzzFeed Майк Джігліо та перекладач Олена Глазунова, які раніше були взяті в заручники терористами в Слов'янську, вийшли на зв'язок та розповіли подробиці свого викрадення.


  Про це повідомляє УНІАН з посиланням на місцеве видання "ОстроВ".

  Як розповіла Олена, вони їхали на зустріч, про яку раніше домовилися зі Стелою Хорошовою - прес-секретарем "народного мера" Слов'янська: "Ми проїхали перший блокпост, я їй зателефонувала, запитала, яка обстановка, чи варто нам просуватися далі. Вона сказала, що все нормально".

  Проте, на другому блокпосту машину зупинили. У пасажирів відразу ж забрали бронежилети та особисті речі. Приїхала якась група людей, затриманих посадили в свою машину і повезла їх у Костянтинівку. Там зупинилися біля виконкому. До будівлі під'їхала ще одна машина, яка доставила іншу групу журналістів під конвоєм.

  Полоненим зав'язали очі за допомогою хусток і скотчу, і знову кудись повезли.

  "Нас привезли до приміщення з обшарпаними стінами, як потім виявилося, це були гаражі. Забрали ремені, коштовності, очі не розв'язували. Поставили нас обличчям до стіни, ноги на ширині плечей", - розповідає Олена.

  Потім дівчат, які були серед викрадених, відвели в окремий гараж, посадили на стільці. Почали допитувати по одному.

  "У мене, зокрема, з'ясовували, чи правда я перекладач. Просили говорити фрази російською та англійською. Змусили розповісти про політичну ситуацію англійською. З'ясовували, звідки бронежилети, чи немає у нас зброї", - каже Олена.

  Переконавшись, що перед ними не "шпигуни", загарбники порадилися та відпустили викрадених людей. "Потім нас посадили в машину другої групи журналістів і дозволили виїхати", - зазначила Олена.

  Вона також повідомила, що водій, який віз її та американського журналіста в Слов'янськ, зараз в лікарні з гіпертонічним кризом. А його машина так і залишилася на блокпосту в Слов'янську, де їх затримали. Доля автомобіля невідома.

  Раніше повідомлялося, що 2 травня в 9:50 друзі отримали від Глазунової СМС з текстом: "Нас забрали сепаратисти", - і ще через за кілька хвилин: "Я не знаю, куди повезуть".

  Після цього зв'язок з ними обірвався.

  Попередній матеріал
  Сепаратисти пішли з міськвідділу міліції у Красноармійську
  Наступний матеріал
  Російські ЗМІ поширюють дезінформацію про режим польотів до України - Державіаслужба
  Теги: