Фото expres.ua

Затриманим російським десантникам загрожує до 15 років тюрми - СБУ

  Досудове розслідування розпочала СБУ щодо 10 російських десантників, яких 25 серпня зі зброєю затримали на Донеччині. До єдиного реєстру внесені кримінальні провадження за фактом участі у терористичній організації, сприяння терористам та незаконне поводження зі зброєю.


  Працівник головного слідчого управління СБУ Василь Вовк пояснив: "Нами було зареєстровано кримінальне провадження за статтею 258 зі значком 3 через замах з кваліфікацією замах на надання допомоги терористичним організаціям, що діють на сході України. Разом було ще зареєстровано кримінальне провадження за статтю 263 – це незаконне поводження зі зброєю, оскільки всі військовослужбовці Збройних Сил РФ були зі зброєю".

  Винним може загрожувати до 15 років ув'язнення. Нині СБУ розглядає можливість порушення ще одного провадження – адже є ознаки незаконного переправляння людей через кордон. Затримали десантників превентивно – до 30 діб – щоб з'ясувати усі обставини їх потрапляння в Україну. З ними працюють слідчі, утім підозру поки що нікому не пред'явили.

  Відучора 9 десантників перебувають в одному зі столичних СІЗО, ще один поранений – у лікарні. Їх утримують відповідно до міжнародних угод, запевнили в СБУ.

  Десантники ж переконують: думали, що перебувають на навчаннях, і про ситуацію на сході України не знали. Про реальний стан речей, начебто, довідалися вже в Україні.

  "Идет война, воюют. Мы вот, сами такие простые солдаты – мы не хотим воевать. Воюют выше - командование, воюет управление видимо какое-то. До нас это ничего не доводят. Как нас туда завели – мы заблудились, не заблудились – мы не знали просто дороги, куда мы едем", – виправдовується затриманий Іван Романцев.  Попередній матеріал
  Кличко назвав дату бою з Пулєвим
  Наступний матеріал
  Солдатські матері склали список із 400 загиблих та поранених російських військових
  Loading...